xcounter
#

У Придністров'ї активно готуються до самовбивчої місії російських десантників та лагодять аеродром

14221
Ил-76 "ВКС" РФ
Ил-76 "ВКС" РФ

Сценарій з десантом рашистів у так званій "ПМР" вперше з'явився ще у квітні минулого року, але схоже, що у Кремлі його тоді просто відклали

Вкрай схоже, що у Кремлі не відмовились від відверто самовбивчого плану здійснити висадку десанту у так званому Придністров'ї. Зокрема зафіксовані роботи з ремонту та модернізації аеродрому під Тирасполем, які направлені на можливість забезпечення посадки літаків у нічних умовах.

Про це з повідомленням на власні джерела у міноборони Молдови повідомляє профільне видання Defense Romania. Й одразу зазначимо, що Defense Exprss ще наприкінці квітня 2022 отримав інформацію щодо проведення робіт на аеродромі у "ПМР" для приймання літаків.

Читайте також: Російські мрії про виробництво 1500 танків на рік, як втрата реальності: на що максимум може розраховувати Кремль
аеродром Тирасполь

Ці події були синхронізовані із спробою оголошення мобілізації. Але ці заходи не були реалізовані через те, що "мобілізаційний резерв" масово втік з країни, а відновити аеродром не змогли через те, що наземне обладнання розкрали, разом із технікою.

Й таким чином, скоріш за все у Кремлі просто відклали цей план, а не скасували його, попри відверто суїцидальний характер такої місії. Проліт військово-транспортних літаків РФ до цього аеродрому означає необхідність подолати понад 40-70 км над територією України.

Навіть якщо припустити, що літаки пройдуть на мінімально можливій висоті над Дністровським лиманом, то потім вони будуть сідати у 7-12 км від кордону України та території Молдови, яка контролюється Кишиневом, тобто у зоні дії РСЗВ та артилерії.

Ил-76

Єдиний сценарій за яким це взагалі було можливо навіть у теорії - несподіваність. Але як це здійснити на практиці, коли повітряний простір знаходиться під постійним контролем Повітряних Сил ЗСУ та НАТО, включно з літаками AWACS, а молдавські військові просто у бінокль можуть спостерігати за тим що відбувається на аеродромі - дуже цікаво.

Водночас, якщо брати минулі плани Кремля, то у висадці у Придністров'ї мали взяти участь підрозділи 126-ої окремої бригади берегової оборони та 810-ої окремої бригади морської піхоти РФ. Обидві вже зазнали величезних втрат від дій ЗСУ. Більше того, навряд теперішній рівень оснащеності та навченості абсолютної більшості російських військових формувань дозволяє реалізувати подібну операцію.

Читайте також: Наочна концептуальна перевага української "Стугни" над російським "Корнетом" у одному відео