xcounter
#

Наочна концептуальна перевага української "Стугни" над російським "Корнетом" у одному відео

ПТРК "Стугна"
ПТРК "Стугна"
6422

Лише одне відео дозволяє максимально продемонструвати як концептуальне рішення українських розробників робить "Стугну" максимально ефективною

За час відбиття повномасштабної російської агресії вже з'явились тисячі відео з результативним використанням українського протитанкового комплексу "Стугна", який вже вписав себе в історію цілою серією досягнень, включно з доведеними випадками знищення ворожих вертольотів.

Але саме наступне відео максимально наочно демонструє головну концептуальну перевагу саме української розробки над багатьма іншими ПТРК, включно із російським "Корнетом". На ньому зафіксовано знищення зі "Стугни" розрахунку ПТРК армії РФ.

Читайте також: Чехія першою дала ЗСУ танки та вертольоти, і тепер Петр Павел логічно боїться зменшення підтримки від Заходу

Справа в тому, що у "Стугні" реалізовано виносне керування, коли пульт можливо встановити за 50 метрів від самої пускової й з безпечного місця вести огляд поля бою та вогонь. А у "Корнеті" та інших російських ПТРК - оператор має знаходитись за пусковою. Попри те, що в обох ПТРК використано командне наведення ракети за лазерною стежкою, й оператор має утримувати ціль до її знищення, але реалізація місця оператора має величезне значення.

Й результат прийняття українськими розробниками рішення створити керування за допомогою виносного пульта - на відео: сам комплекс й ворожий оператор, який наводив ракету - знищені. Й навіть за аналогічної ситуації, коли ворог помічає позицію "Стугни", все що він може знищити - сам ПТРК.

Також зазначимо, що "Стугна" активно застосовується як ефективний засіб знищення живої сили противника. Зокрема 30-а окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького нещодавно виклало відео, де за допомогою цього ПТРК нищить піхоту противника, виявити яку допомагає тепловізійний канал.

Й нагадаємо, що окрім ракети з тандемною кумулятивною частиною РК-2С до ПТРК "Стугна" розроблено й осколково-фугасну РК-2ОФ.

Читайте також: По Сумщині рашисти використали свій аналог JDAM-ER: цілим залишився модуль, який може дати відповіді на ключові питання (фото)