Пакистан стає першим іноземним оператором китайського винищувача Shenyang J-35, який вважається певною копією китайського F-35. Хоча насправді різниця між літаками більш ніж вагома навіть у візуальному плані.
Про такі зміни у складі повітряних сил Пакистану, з опорою на власні джерела, розповів у своєму сюжеті місцевий канал 24 News HD.
Читайте також: Бійці ЗСУ вперше "засвітили" протитанковий "Штурм-С", що має вітчизняну модернізацію
Варто зазначити, що хоча це і неофіційна інформація, але Пакистан дійсно цікавився цим літаком. А оборонні контракти з Китаєм цілком можуть залишатися непублічними, аж до моменту появи нової зброї у строю покупця. І зрештою ще у січні цього року командувач пакистанськими повітряними силами публічно заявив, що на закупівлю J-35 вже знайдені фінансові ресурси.
Також на початку серпня почали говорити, й про це згадується у сюжеті, наче пакистанські пілоти вже навчаються на новому типу літака у Китаї. Саме тому закупівля Пакистаном китайських Shenyang J-35 - цілком очікувана подія.
Але поки не лише ціна, а навіть кількість цих винищувачів залишається невідомими. Хоча циркулюють дані що буде закуплено близько 40 літаків. І вони стануть доволі значним посиленням Пакистану. Тим паче якщо їх дійсно поставлять у супер-короткий строк, як сказано, за 24 місяці.
Бо в активі пакистанських повітряних сил неоднорідний зоопарк з китайських, американських та французьких винищувачів. Якщо йти по китайському авіапрому: під сотню китайських копій МиГ-21 - Chengdu J-7, понад 14 J-10 та під 150 JF-17. До них необхідно додати 76 F-16 у різних версіях, а також понад 80 Mirage III.
При цьому у сюжеті підкреслюються не лише бойові та технологічні переваги J-35, а й те, що його постачання не буде залежати від відносин із ЄС чи США, які можуть висувати додаткові політичні умови. З іншого боку, закупівля зараз китайського озброєння знищить для Пакистану навіть примарну можливість модернізувати F-16, з яких лише 18 у версії Block 52.
Також слід пам'ятати, що закупівля цих винищувачів Пакистаном неодмінно має викликати реакцію в Індії. Але її власний проєкт винищувача п'ятого покоління HAL AMCA був затверджений лише цього року, тому у кращому випадку він з'явиться не раніше 2028-2029 років.
А це означає лише те, що Делі буде вимушена протиставити J-35 лише наявний парк з найновішими літаками у вигляді Rafale та з основою повітряних сил у вигляді російських Су-30МКИ. Або спробує закупити F-35 у США, що наштовхнеться на проблему із закупленими у РФ озброєнням, включно з літаками та ЗРК С-400.
Читайте також: Крилатий снаряд для стрільби зі 155-мм гармати: General Atomics отримала замовлення на LRMP