xcounter
#

Бійці ЗСУ вперше "засвітили" протитанковий "Штурм-С", що має вітчизняну модернізацію

28655
Стрільба із "Штурм-С", стоп-кадр з відео 24 ОМБр
Стрільба із "Штурм-С", стоп-кадр з відео 24 ОМБр

Наші військові опановують цікавий зразок протитанкового озброєння, який міг бути отриманий з різних джерел

Прес-служба 23-ої окремої механізованої бригади оприлюднила відео одного із епізодів бойової підготовки своїх бійців, на якому ми можемо побачити процес стрільби із самохідного протитанкового комплексу "Штурм-С" на базі МТ-ЛБ.

Сам факт публікації такого відео є цікавою подією, бо це вперше за час повномасштабного вторгнення РФ наші бійці взагалі "засвітили" використання "Штурм-С", навіть якщо просто під час бойової підготовки.

Читайте також: Які особливості системи M131 MOPMS з 1980-х, яку США вперше дають в новому пакеті для ЗСУ

Звідки цей комплекс міг бути отриманий – насправді питання цікаве, бо певна кількість ворожих "Штурм-С" (за підрахунками Oryx – мінімум 18 одиниць) стала трофеєм бійців Сил оборони України.

Як прямо вказується в оригінальному дописі прес-служби, на відео фігурує саме базовий варіант "Штурм-С", призначений для використання радянських протитанкових ракет 9М114 "Кокон", які мають дальність стрільби до 5 кілометрів та можуть використовуватись для ураження бронетехніки та укріплених цілей.

Водночас, там є й така цікава вказівка – "модернізації, що проводяться українськими фахівцями, значно підвищують його ефективність, додаючи сучасні засоби наведення та боєприпаси".

Очевидно, тут прямий натяк на модернізований "Штурм-СМ", по якому в січні 2024 року Міноборони України оголосило про завершення державних випробувань, але про котрий до цього моменту ніяких публічних даних більше не було.

Коротко нагадаємо передісторію самого "Штурм-СМ" - роботи по ньому стартували до повномасштабного вторгнення РФ, перша презентація відбулась під час виставки "Зброя та безпека-2021".

Дві базові особливості "Штурм-СМ", про які було відомо на момент до повномасштабного вторгнення РФ – інтеграція керованих ракет РК-2П від ДККБ "Луч" замість радянських протитанкових ракет 9М114, та установка нової оптико-електронної станції від "Ізюмського приладобудівного заводу". Це в підсумку давало можливість вражати цілі на дистанції 6-7 кілометрів у будь-яку пору доби.

Поточна конфігурація проекту "Штурм-СМ" наразі лишається не відомою публічно.

Читайте також: Javelin за 3,6 млн доларів: ціни на озброєння стають вже зовсім непідйомними