xcounter
#

Які особливості системи M131 MOPMS з 1980-х, яку США вперше дають в новому пакеті для ЗСУ

17823
Схема комбінованого використання різних систем для дистанційної постановки мін, зокрема M131 MOPMS, зображення -  Nap.edu
Схема комбінованого використання різних систем для дистанційної постановки мін, зокрема M131 MOPMS, зображення - Nap.edu

Що варто знати про цю систему дистанційної постановки під протитанкові та протипіхотні міни

В одній з наших публікацій ми уже писали про те, що Пентагон підтвердив передачу для ЗСУ снарядів з протипіхотними мінами ADAM та виділяє цікаві системи Volcano, але там також була мова про те, що США виділяють нашим військовим доволі специфічні системи для дистанційної постановки мін під позначенням M131 Modular Pack Mine System.

Так як такий зразок озброєння, тобто M131 MOPMS, раніше нашим військовим не виділявся, та в різного роду публікаціях по темі війни РФ проти України ще не згадувався, то є сенс більш детально розповісти про цю систему, опираючись на наявні в публічному доступі дані.

Читайте також: Бійці ЗСУ застосували на Курщині американський керований снаряд M712 Copperhead "родом" з 1970-х років

Для початку варто зупинитись на конструктивних особливостях M131 MOPMS. В бойовому положенні ця система має масу 55 кілограмів, її корпус має розмір 70 сантиметрів на 50 сантиметрів, для перенесення на корпусі мають бути дві розсувні ручки, але за потреби M131 MOPMS можна перевозити до місця призначення будь-яким транспортом.

M131 MOPMS вміщає сім касет загалом на 21 міну, із них – на 17 протитанкових мін M78 з магнітним датчиком цілі, для ураження бронетехніки безпосередньо в днище (маса - 1,7 кілограмів, зокрема маса кумулятивного заряду - 585 грамів), та на чотири протипіхотні міни M77 (маса – 1,41 кілограмів, із них 410 грамів вибухівки).

Цікаво, що M77 та M78 за офіційною класифікацією проходять взагалі як суббоєприпаси, стандартне налаштування самоліквідатора – за 4 години після проведеної постановки. Відстріл усіх 21 міни із контейнера відбувається одразу, час для взводу підривача в бойовий режим – 2 хвилини.

Пусковий контейнер M131 MOPMS

Дальність відстрілу мін складає 35 метрів, залп одного контейнера M131 MOPMS дозволяє створити мінне загородження шириною 70 метрів та глибиною 35 метрів.

Щоб збільшити глибину мінного загородження до 70 метрів, необхідне використання кількох M131 MOPMS, розміщених в шаховому порядку. При цьому передбачається, що M131 MOPMS може використовуватись як основний, так і допоміжний засіб дистанційної постановки мін, на додачу до інших наявних засобів.

Схематичне зображення відстрілу мін із M131 MOPMS, джерело - FM 3-21.75 The Warrior Ethos and Soldier Combat Skills

Розрахунок M131 MOPMS має враховувати, що після проведеного відстрілу мін небезпечна зона навколо пускового контейнера може складати 55 метрів вперед та в сторони, та на 20 метрів назад, тривалість дії небезпеки – 1-4 хвилини.

Армія США отримала на озброєння M131 MOPMS на початку 1980-хх років, та вперше використала під час операції "Буря в пустелі" у 1991 році.

По мірі надходження нових даних ми будемо й далі розповідати про особливості M131 MOPMS, що після передачі в розпорядження наших захисників має відіграти свою роль у боях проти російських загарбників.

Читайте також: Як Ліван в 2017 році відстрілявся по ІДІЛу снарядами M712 Copperhead, і що в цій історії може бути для нас актуальне