Вартість озброєння продовжує стрімко галопувати й новий цінник на протитанковий комплекс Javelin прямо говорить, що вони вже зовсім непідйомні.
Бо попри всі переваги цього комплексу з дальністю знищення цілей до 2,5 км, із тепловізійною головкою самонаведення, режимом стрільби "вистрілів та забув", а також мобільності 3,59 млн доларів за комплект ПТРК - дуже висока ціна.
Читайте також: РФ показала зблизька пуск ракети "Циркон" з корабля, на що там справді треба звернути увагу
Саме такий ціновий параметр у вигляді граничної ціни закріплений у дозволі від Агенції з оборонної співпраці США (DSCA) на продаж Javelin до Тунісу. Згідно з ним дозволяється продати 184 ракети Javelin FGM-148F та 30 пускових LWCLU разом із супутнім обладнанням і послугами за граничну ціну до 107,7 млн доларів. Тобто за один ПТРК та шість ракет до нього необхідно викласти до 3 млн 590 тисяч доларів.
Звісно це гранична ціна, яка у реальності може бути меншою, але далеко не кожний раз фінальна тверда угода має меншу ціну. При цьому схожий цінник DSCA сформувала і для Болгарії у вересні цього року, коли за 218 ракет та 107 пускових США запросило 114 млн доларів.
На тлі цього можливо лише згадати, що у березні 2018 року Україна отримала дозвіл на закупівлю 210 ракет та 37 пускових з граничним цінником у 47 млн доларів. Тобто загальна кількість та пропорції ракет до пускових якраз наближені до параметрів дозволу для Тунісу, але от різниця за 6 років склала понад 2 рази.
Все це звісно прямо говорить про реальний дефіцит озброєння у світі, який став наслідком неможливості задовольнити попит на нього скороченими виробничими потужностями. А це означає, що й такий глобальний дефіцит - це про тенденцію на роки.
Читайте також: Шведська Norma знайшла кращий патрон з дробом проти FPV-дронів: який № та ще одна головна умова