Міноборони РФ заявило, що зараз протоку Дарданели проходять три великі десантні кораблі із складу Балтійського флоту - "Королев" (проекту 755М), "Минск" и "Калининград" (обидва - проекту 755).
Відео проходу цих кораблів у Чорне море уже з’явилось у відкритому доступі в соцмережах.
Читайте також: Якщо РФ почне війну проти України, Британія виведе у море мінімум два есмінці
Протягом наступної доби, за словами Міноборони РФ, через протоки також мають пройти три великі десантні кораблі з Північного флоту РФ - два кораблі проекту 755 "Оленегорский горняк" та "Георгий Победоносец" та один корабель проекту 11711 "Пётр Моргунов".
Росіяни стверджують, що цей перехід у Чорне море одразу шести великих десантних кораблів - "плановий". Хоча до цього Міноборони РФ заявляло, що ціль походу цих ВДК - Середземне море, для участі в навчаннях.
До цього усі шість кораблів поповнили запаси води, провізії та пального на базі в сирійському Тартусі.
За підрахунками, які Defense Express викладав у своєму матеріалі, на борту цих шести десантних кораблів ВМФ РФ може бути до двох бригад морської піхоти та до 92 одиниць БТР-82.
В складі Чорноморського флоту РФ в окупованому Криму є сім великих десантних кораблів. Перехід ще шести ВДК з інших флотів, як мінімум удвічі посилить спроможності РФ провести десантну операцію проти України на побережжі Чорного чи Азовського морів.
Тим більш, що і до цього було декілька "маркерів", що росіяни можуть готуватись до агресивних дій в Чорноморському регіоні.
Наприклад, розвідувальний корабель ЧФ РФ "Иван Хурс" в неділю 6 лютого підійшов до порту Одеси на відстань лише в 37 кілометрів.
В понеділок 7 лютого Міноборони РФ заявило, що два ВДК із складу Чорноморського флоту РФ, "Орск" та "Новочеркасск", були задіяні для відпрацювання висадки БТР-82А наплавом.
І того ж 7 лютого Міноборони РФ прозвітувало про навчання сил та засобів Чорноморського флоту РФ, задіяних для моніторингу обстановки у водах навколо окупованого Криму. Як натякають росіяни, для забезпечення цих навчань у море вийшов навіть ракетний крейсер "Москва".
РФ зосередила у водах Середземного моря значне угрупування бойових кораблів. Склад цього угрупування - два ракетні крейсери, два великі протичовнові кораблі, два фрегати, два корвети та три підводні човни. І не виключено, що частина цих кораблів ВМФ РФ також може перейти у води Чорного моря.
Читайте також: Оголошено напрям розвитку артилерії ЗСУ: перспективна 155-мм САУ та ОТРК "Сапсан"