xcounter
#

Міноборони Британії спише 17 вертольотів Puma та 14 Chinook, і навіть 47 дронів та два десантні кораблі

10478
Chinook британських збройних сил, фото - UK MoD
Chinook британських збройних сил, фото - UK MoD

Заради ефемерної бюджетної економії британські урядовці "пустять під ніж" значну частину спроможностей свого війська

Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі під час виступу в парламенті оприлюднив план, який передбачає значне скорочення наявного парку техніки в британських збройних силах, зокрема списання 17 вертольотів Puma та 14 гелікоптерів Chinook, навіть 47 дронів та двох десантних кораблів.

Таким скороченням британське оборонне відомство хоче досягнути ефекту "бюджетної економії", яка обчислюється показником в 633 мільйони доларів протягом п’яти років. Про це йдеться в публікації порталу The War Zone.

Читайте також: В Британії танків та САУ є менш ніж на "класичну" дивізію, а армійської ППО майже нема

Як випливає з тексту цієї публікації, формально Велика Британія уже працює над заміною тієї техніки, яку вона планує списати в рамках озвученого вище плану, але тут проблема в тому, що розрив у відновленні спроможностей займе мінімум кілька років.

Наприклад, британське Міноборони уже замовило нові вертольоти "Чінук" на заміну запланованим до списання, але під питанням тепер фінансування цієї програми. Власне як і по заміні гелікоптерів Puma, "наступника" яким планується знайти в рамках програми New Medium Helicopter (NMH).

БПЛА Watchkeeper, фото — Thales UK, автор — Richard Seymour

Що стосується дронів, то тут "під ніж" має піти флот із 47 безпілотників Watchkeeper, котрі справді проблемні, дорогі та аварійні, і британці раніше уже цілком слушно задавались питанням про те, навіщо їм така техніка, якщо є дешевші альтернативи. Але нюанс полягає в тому, що наразі британське Міноборони не оголошувало свої наміри по придбанню нових типів БПЛА.

Тим більш, що згадані вище Watchkeeper мають не тільки проблеми, але й свої переваги також, як наприклад наявність індикатора рухомих цілей на землі (GMTI) та наявність радара, який має гарні характеристики у вирізненні цілей.

Плани по скороченню корабельного складу Королівської ВМС Великої Британії виглядають окремо парадоксально, бо історично склалось так, що саме морська міць є основою воєнної потужності британців.

А тут новий очільник британського Міноборони заявив зокрема про намір списати два десантні кораблі-доки HMS Albion та HMS Bulwark, заміна яким буде лише в 2030-х роках, і котрі британським морпіхам треба "на зараз", особливо на випадок бойових дій в Європі проти Росії.

Один із десантних кораблів-доків та фрегат HMS Northumberland британських ВМС, заплановані до списання, ілюстративне фото з відкритих джерел

Попри те, що неоднократно окреслювалась проблема нестачі бойових кораблів для проведення поточних операцій, оборонне відомство запланувало списати ще один фрегат HMS Northumberland проекту Type 23 , через що кількість наявних кораблів цього проекту скоротиться до 9 одиниць. І також – запланувало списати два кораблі логістичного забезпечення RFA Wave Knight и RFA Wave Ruler, формальна причина – не підходять для двох наявних в складі британського флоту авіаносців проекту Queen Elizabeth.

Від Defense Express підкреслимо, що в цьому випадку маємо окремий парадокс в тому, що одна із провідних країн Заходу продовжує скорочувати можливості своїх збройних сил, попри наростання загрози від Росії та всупереч задекларованим раніше планам збільшити затрати на оборону.

Читайте також: Британія списала понад 1000 машин та літаків, частина з яких могла б знадобитись ЗСУ