Кремль вирішив погрожувати світу мілітаризацією Балтійського моря, а точніше – акваторії навколо інфраструктури "Північного потоку-2". Російський "Интерфакс" оприлюднив заяву екс-начальника головного штабу ВМФ РФ адмірала у відставці Віктора Кравченко.
"Достатньо буде сил Балтійського флоту, щоб забезпечити безпеку "Північного потоку-2". Перш за все, мова про надводні кораблі. Якщо хтось буде загрожувати, наші кораблі зможуть зробити декілька попереджувальних пострілів, і цього буде досить", - відтворило ЗМІ заяву екс-начальника головного штабу ВМФ РФ.
Читайте також: Велика Британія починає "гібридну війну" проти РФ на морі: в хід йдуть гідрографи та підводні дрони

Як завжди водиться у подібних випадках, Кремль вирішив виправдати свої погрози про майбутні наступальні дії начебто прямою воєнною загрозою від країн НАТО інфраструктурі "Північного потоку-2".
Наприклад, як пише російський "Интерфакс", 28 березня на відстані однієї милі від трубоукладального судна "Фортуна" з’явилась "неопізнана субмарина", котра начебто могла привести до аварійного ушкодження трубопроводу.

Наступного дня, 29 березня цього року, як стверджують росіяни, у цьому ж районі виконував маневри неназваний бойовий корабель польських ВМС, що начебто має тактичний номер 823.
При цьому, як пише російський "Интерфакс", навколо зону прокладання трубопроводу "Північний потік-2" регулярно виконує польоти польський патрульний літак М-28В1 Rbi.

Погрозу Кремля вивести Балтійський флот для начебто захисту інфраструктури "Північний потік-2" можна розцінити одразу із декількох сторін.
З однієї сторони, таким чином РФ блефує і намагається створити нову "точку напруженості" в Балтійському регіоні.
З іншої сторони, РФ так намагається компенсувати власну військову слабкість відносно сил НАТО в Балтійському регіоні.

Наприклад, як розповідав Defence Express, 3 березня цього року військово-повітряні сили США провели успішні навчальні атаки ударних літаків F-15E, оснащених ракетами JASSM. Ціллю цієї навчальної атаки були війська РФ в Калінінградському анклаві. Наступного дня – аналогічну навчальну атаку провели два стратегічні бомбардувальники B-1B, для перехоплення котрих РФ змогла підняти лише один винищувач Су-27.
Велика Британія 12 березня цього року надіслала в акваторію Балтійського моря оперативну група військово-морських сил Великої Британії, котра складалась із фрегатів HMS Lancaster, HMS Westminster і танкера RFA Tiderace. І цей наряд сил не надто поступався усім головним надводним силам Балтійського флоту РФ – один есмінець проекту 956 "Настойчивый" та два фрегати проекту 11540 "Неустрашимый" і "Ярослав Мудрый".

З третьої сторони, погроза Кремля вивести бойові кораблі на захист "Північного потоку-2" - цілком вкладається в тенденцію, що саме надводні (чи підводні) енергетичні об’єкти стають головною зоною для військово-морських операцій у світі.
Наприклад, Туреччина розбудовує свої військово-морські сили за концепцією "Блакитна Вітчизна", котра передбачає не просто гегемонію Анкари в Східному Середземномор’ї, але й також – контроль над енергоресурсами, що знаходяться на шельфі цієї акваторії.

В свою чергу, Ізраїль замовив поставку в Німеччині чотирьох своїх найбільших кораблів – корветів типу Sa`ar 6 саме для захисту шельфу власного побережжя Середземного моря, з тим щоб налагодити власний добуток енергоресурсів у цій зоні.
Також – маємо приклад, коли в січні цього року США проголосили санкції
проти Китайської національної офшорної нафтової корпорацію (CNOOC): потужності цієї китайської енергокомпанії використовували ВМС КНР для своїх "гібридних" операцій в акваторії Південно-Китайського моря.

Найголовніший висновок, який випливає із цієї історії для України: наша держава має розбудовувати такі військово-морські сили, котрі будуть здатні не просто протистояти Чорноморському флоту РФ, але й також - ефективно контролювати значні площі акваторії Чорного й Азовського морів, котрі багаті на поклади енергоресурсів.

Читайте також: Новий сценарій війни між Росією та НАТО: актуальні висновки шведського аналізу