Окрім 170-мм САУ "Коксан", армія РФ почала отримувати від Північної Кореї також і 240-мм РСЗВ типу M-1991, що в свою чергу стало новим витком підтримки Кремлю від північнокорейського режиму в повномасштабній війні проти України.
На цьому тлі логічно припустити, що рашисти за рахунок північнокорейських поставок прагнуть не тільки відновити свої втрати по артилерії, але й також спробувати наростити свої ударні спроможності на полі бою. Тому цілком можливо, що РФ як мінімум намагатиметься отримати додаткові зразки озброєння від КНДР.
Читайте також: Звідки у КНДР взялась САУ "Коксан" в унікальному калібрі 170-мм: знову про рашизм та Третій Рейх
На цьому тлі варто пригадати, що ще восени 2023 року ворожі пропагандисти заявляли інтерес отримати від Північної Кореї реактивні системи залпового вогню під позначенням KN-25, котрі є найбільш потужним зразком такого озброєння в розпорядженні північнокорейського режиму чучхе.
KN-25 мають підтверджену дальність стрільби до 400 кілометрів, на пусковій установці може розміщуватись до шести керованих 600-мм реактивних снарядів, тобто тут мова про далекобійну РСЗВ під кероване ракетне озброєння.
Для порівняння – найбільш потужна рашистська система в аналогічному класі, тобто "Торнадо-С", може бити на дальність до 130 кілометрів. Тобто в даному випадку мова про якісну перевагу Північної Кореї над росіянами як мінімум за одним видом озброєння.
Однак крім якісних параметрів, в даній історії слід враховувати й кількісні, а тут у випадку із KN-25 не все настільки "блискуче".
Для початку, не до кінця відомою є кількість пускових установок до KN-25, які має КНДР в своєму розпорядженні. На початку 2023 року північнокорейські пропагандисти заявляли, що в стрій їх армії було прийнято одразу 30 установок KN-25, які були показані на параді. Водночас, The Military Balance 2024 пише, що армія КНДР має лише кілька таких РСЗВ.
Окреме питання полягає ще й в тому, який запас керованих ракет під KN-25 може мати Північна Корея на даний момент. Nут можна пригадати повідомлення про те, що у травні 2024 року КНДР відстріляла одразу 18 ракет до KN-25 під час навчань, але це був єдиний відомий випадок настільки масштабних стрільб із цього РСЗВ.
Варто зауважити нюанс, що північнокорейський режим показав наявність KN-25 як і на колісному, так і на гусеничному шасі також. При цьому, що цікаво, у вересні 2024 року пропагандисти КНДР "засвітили" KN-25 з новим варіантом колісного шасі, яке використовується й під копію "Искандера" за позначенням KN-23.
Також слід окреслити, що отримання KN-25 від КНДР – це вершина запиту на військову допомогу, яку Кремль озвучив вустами своїх пропагандистів. Однак номенклатура та обсяги поставок північнокорейського озброєння на практиці залежатимуть від стану поточних політичних домовленостей між Москвою та Пхеньяном, які не завжди можуть складатись компліментарно для самих росіян.
Читайте також: Чи можуть німецькі дрони від Helsing замінити Taurus, навіть якщо їх буде 4000