На основі доволі спірного джерела у вигляді так званого експерта Джуліана Рьопке, деякі заяви якого на рівні Офісу Президента були прирівняні до російського пропаганди, а деякі показують доволі низький рівень знань та розуміння реалій, в українському медіапросторі активно обговорюється те, що Німеччина нібито передає замість крилатих ракет Taurus цілих 4000 "міні-Таурусів" у вигляді дронів.
Зазначимо, що інформація про ці дрони вкрай обмежена. Зазначено лише назва їх виробника - компанію Helsing. А також те, що вони мають розвинутий "штучний інтелект" для автономного ураження цілей та ігнорування РЕБ, мають дальність у чотири рази більшу за українські дрони-камікадзе й дешевші за американський Switchblade чи російський "Ланцет".
Читайте також: Навіть дрон з пінопласту зробити самі не змогли: у хибній цілі "Гербера" виявилось китайське коріння
Останнє прямо говорить про те, що сам дрон і є баражуючим боєприпасом для ураження цілей на дальності у 40-60 км. Що також приблизно у чотири рази більш за українські FPV-дрони-камікадзе. Вже на основі цього можливо одразу зрозуміти, що ні про які "міні-Тауруси" чи хоча б про частку можливостей Taurus у цих дронах мова не йде. Бо задача цієї німецької крилатої ракети - знищення високозахищених об'єктів за допомогою 480-кг бойової частини на дальності понад 500 км.
І будь-який дрон, навіть який мав би аналогічну дальність, фізично не може знищити аналогічні цілі за допомогою бойової частини вагою у декілька десятків кілограмів. А коли мова йде про вказані дрони від Helsing то мова взагалі вочевидь йде про чергові "камікадзе" із бойовою частиною у межах кілограмів для ураження бронетехніки. І перший же погляд на фото цього дрона, звісно якщо він має відношення до реального зразка, повністю підтверджує це.
Й таким чином мова йде про аналог Switchblade, який, як зазначено, буде постачатися у кількості декілька сотень на місяць до повного виконання контракту у 4000 одиниць. Якщо мова йде про річний контракт, то це про 333 дрони на місяць. І хоча, об'єктивно, цей дрон від Helsing
і може бути чудовим засобом для ураження російських цілей у фронтовій та ближній прифронтовій зоні, але це ніяк не аналог крилатої ракети.
Зрештою є навіть питання, а чи виробляється сам це дрон у Німеччині. Бо компанія Helsing займається, відповідно до всієї публічної інформації щодо неї, лише розробкою бойового штучного інтелекту. Зокрема і як один з його співрозробників для винищувача шостого покоління FCAS та його "вірного відомого".
Водночас 24 лютого 2024 року було повідомлено про те, що Мінстратегпром України та німецький Helsing підписали меморандум про взаєморозуміння щодо, як було зазначено, "впровадження технологій штучного інтелекту в дрони, зокрема БпЛА, українського виробництва".
І, як здається, саме таке поєднання німецьких технологій у програмному забезпеченні із виробництвом дронів в Україні й може дозволити виробляти баражуючі боєприпаси, які будуть дешевші за американський Switchblade чи російський "Ланцет".
Читайте також: Під час удару 17 листопада росіяни застосували Х-101 з двигунами від Х-55, чим показали своє головне вразливе місце