Міноборони Канади планує, що до осені 2023 року перекине ескадрон в 15 танків Leopard 2A4M CAN і 35 допоміжних машин до Латвії в рамках своїх зобов’язань по НАТО. Наскільки це є вагомою цифрою, можемо порівняти не тільки з тим, що на початок 2022 року збройні сили Канади мали загалом "на папері" 82 танки типу Leopard 2, з яких однак левова частка в 42 одиниці Leopard 2A4 використовуються "для навчальних цілей", фактично як мішені.
Але й також з тим, що на початку лютого 2023 року Канада в рамках "танкової коаліції" змогла виділити для України вісім Leopard 2A4, і також, у березні цього року - кілька "інженерних танків" Bergepanzer 3, теж по-своєму важливих для нашого контрнаступу.
Читайте також: Бундесвер до 2031 року має купити стільки снарядів, скільки армія РФ може відстріляти за тиждень
Насправді, на початок цього року для канадської армії виділити для ЗСУ навіть чотири боєздатні західні ОБТ було вершиною можливостей. Бо із усіх наявних 20 танків Leopard 2A6M і 20 танків Leopard 2A4M боєздатними були лише 15 машин. У канадських військових не було просто стимулу займатись системно питанням боєготовності свого бронетанкового парку що після завершення "Холодної війни", а особливо – після виводу канадського контингенту з Афганістану в 2011 році.
Бо Канада після цього вважала, що перед нею більше не буде викликів, які вимагатимуть застосування танків на полі бою, відповідно – майже усі свої Leopard 2 після виводу контингенту з Афганістану канадські військові поставили на зберігання, фактично в строю перебували лише 20% від наявних "на папері" танків, а їх технічна готовність підтримувалась "канібалізмом запчастин" з інших машин. Детальніше про це Defense Express розповідав в одній із своїх публікацій.
Водночас, схоже, що за минулі півроку збройні сили Канади системно зайнялись відновленням боєздатності своїх танків. Висновок про це можна зробити хоча б з такої логічної редукції: якщо канадські військові уже змогли зібрати 15 боєздатних Leopard 2 для відправку в Латвію, значить їм уже вдалось відновити як мінімум кілька машин.
Схоже, що тут виникає чергове "вікно можливостей" для підсилення України в рамках "танкової коаліції" від країн Заходу. Бо, наприклад якщо Канада системно зайнялась "інвентаризацією" свого бронетанкового парку, то можливо що в канадських військових знайдеться кілька "зайвих" Leopard 2A4, які можна буде використати не як "мішені", а як "донори комплектуючих" для ЗСУ.
Читайте також: Контракти на виробництво західної зброї в Україні можуть бути підписані вже найближчими місяцями