Для початку, розповімо про таку новину. Як пише портал Defence News, флагман військово-морських сил Італії – легкий авіаносець Cavour в цьому місяці прийме на борт перший літак F-35B, що має увійти до складу його авіагрупи.
До початку 2022 року мають прибути ще чотири такі винищувачі, а загалом – Cavour розрахований на авіагрупу в 15 літаків F-35B, Італія придбала в США 30 таких палубних винищувачів.
Читайте також: США розмістили в Гібралтарі атомну субмарину типу Ohio із МБР на борту: скільки їм летіти до Кремля?
На перший погляд, темпи та обсяги поставок палубних літаків 5 покоління для Італії можуть здаватись напрочуд помірними, навіть з поправкою на пандемію коронавірусу, котра суттєво ускладнює роботу інтернаціональних ланцюжків виробництва та поставок різного роду озброєнь.
З іншої сторони, варто поглянути на ширший контекст: Італія стане ще однією країною, котра у водах Середземного моря зможе виконувати бойові операції за допомогою палубної авіації, навіть якщо для досягнення повної готовності знадобиться декілька років.
Давайте пригадаємо. Як розповідав Defense Express, 23 червня цього року британська авіаносна група на чолі з кораблем HMS Queen Elizabeth, котра зараз перебуває у водах Середземного моря, почала завдавати повітряні удари по об’єктам ІДІЛу в Іраку, за допомогою літаків F-35B.
Defense Express також розповідав, що Туреччина має амбіції отримати авіаносний флот, який би дозволяв проектувати силу далеко за межі Середземного моря, тому для початку - Анкара хоче перетворити свій корабель TGG Anadolu на легкий авіаносець-носій ударно-розвідувальних БПЛА, та й застосовувати такий корабель в тому ж Середземномор’ї.
Звісно, країни, що мають свої інтереси в Середземномор’ї намагаються проектувати силу й за допомогою інших родів.
Наприклад, Defense Express розповідав, що військово-морські сили Туреччини протягом 25 травня – 6 червня цього року провели найбільші за свою історію навчання Denizkurdu-2021. Основні елементи цих навчань – проведення десантних операцій в Егейському морі, взаємодія безпілотних систем та "класичних" військових кораблів.
Defense Express також розповідав, що із 7 по 15 червня цього року відбулись навчання Falcon Strike 21, учасниками яких були країни НАТО та Ізраїль. Головний елемент цих навчань - США, Велика Британія, Італія та Ізраїль відпрацювали ведення спільних операцій над Середземним морем за допомогою своїх літаків F-35.
Врешті, зараз Ізраїль повів свою "корветну програму", по будівництву чотирьох корветів Sa`ar 6, і мета такої програми -–контроль родовищ енергоресурсів на ізраїльському шельфі Середземного моря.
Тут також можемо пригадати, що наприкінці червня цього року РФ у Середземному морі провела навчання, основна суть яких – імітація атаки на британську АУГ на чолі з авіаносцем HMS Queen Elizabeth.
Але тут по суті Кремль за допомогою своїх бомбардувальників Ту-22М3 з ракетами Х-32 та дизель-електричними субмаринами із "Калибрами" намагався "розставити прапорці", аби інші гравці "геополітичної гри" не стали втручатись у ситуацію в Сирії.
Але загалом можемо стверджувати – Середземне море стало новим полем для гонки озброєнь країн Європи, Азії та Близького Сходу, і ціль такої гонки – контроль за покладами енергоресурсів у регіоні та проектування впливу на "чутливі регіони" того ж Близького Сходу.
По суті, йдеться про певне "перезавантаження" Європейської цивілізації, інтеграція з котрою так палко потрібна нашій країні та нашому народу.
Читайте також: Новий "Карабах" Путіна: Альянс України і Туреччини змусить Кремль поступатися у Криму