xcounter
#

Хто б подумав, але Японія працює над своїм "Нептуном" на 1200 км проти Росії

5569
Пускова установка японської крилатої протикорабельної ракети Type 12, ілюстративне фото з відкритих джерел
Пускова установка японської крилатої протикорабельної ракети Type 12, ілюстративне фото з відкритих джерел

Про який саме тип зброї тут йдеться, і які він має очікувані характеристики

Міноборони Японії заявило, що має намір прискорити роботи по створенню та розгортанню модернізованої версії крилатої ракети Type 12. Якщо до цього моменту фінальною точкою заявлявся 2026 рік, то тепер японці хочуть поставити ці ракети в стрій та на серійне виробництво уже в 2025 році, тобто на рік раніше.

Це демонструє доволі цікавий прогрес Японії у створенні власної далекобійної зброї, призначеної для стримування Росії Північної Кореї та Китаю в Тихоокеанському регіоні. Бо контракт на створення модернізованої версії Type 12 вартістю 3 мільярди доларів японський концерн Mitsubishi отримав лише у квітні 2023 року. Про це йдеться в публікації порталу Janes.

Читайте також: Україні потрібно майже на 67% збільшити виробництво FPV-дронів, щоб вийти на мільйон у 2024 році
Базова та модернізована версії японської КР Type 12, ілюстративна інфографіка від Naval News

Від Defense Express наголосимо, що тут наводити порівняння із нашим "Нептуном" насправді більш ніж доречно. Оскільки і у випадку Японії також йдеться мова про проект, в рамках якого базовий варіант протикорабельної крилатої ракети буде адаптований для ударів по наземним цілям, із збільшенням дальності польоту та зміною інших характеристик цієї зброї.

Невелика різниця хіба що в тому, що наразі для Японії РФ є загрозою скоріше на перспективному рівні. Що дає більше часу на різного роду розробки.

Якщо на рівні загальних деталей – для декого може бути в принципі відкриттям, що Японія має повноцінні збройні сили. Але так насправді є - Сили самооборони Японії налічують до 250 тисяч кадрових військовослужбовців, зокрема 150 тисяч "багнетів" у сухопутній компоненті, а щорічний рівень оборонних затрат тримається на рівні еквіваленту 50 мільярдів доларів.

Пускова установка японської крилатої протикорабельної ракети Type 12, ілюстративне фото з відкритих джерел

З поправкою на місцеву специфіку, берегові протикорабельні комплекси зведені до складу саме сухопутних військ. І, як вказує The Military Balance 2023, японці наразі мають 30 мобільних ПУ протикорабельного ракетного комплексу Type 12.

В базовому варіанті ракета цього комплексу має дальність пуску лише до 200 кілометрів. А в модернізованому дальність стрільби має складати до 1200 кілометрів, при цьому пуск має відбуватись також із морських або повітряних платформ (наприклад, винищувачів F-15J).

Показово, що Японія вирішила прискоритись із модернізацією Type 12 з перетворенням в далекобійну крилату ракету після того, як отримала в листопаді 2023 року дозвіл від США купити 400 ракет Tomahawk за 2,5 мільярди доларів. Поставка яких однак займе кілька років.

Раніше Defense Express розповідав про те, що невже США роблять так мало ракет до Patriot, що треба просити у Японії.

Пускова установка японської крилатої протикорабельної ракети Type 12, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Міноборони Франції каже про підготовку наших пілотів, невже знову підуть чутки про Mirage 2000