xcounter
#

Через розширення Бундесверу плани зняття з озброєння БМП Marder та БТР Fuchs зсуваються

5043
 БМП Marder (всі фото: Bundeswehr)
БМП Marder (всі фото: Bundeswehr)

БМП Marder постачаються до ЗСУ, а тому продовження строків їх експлуатації у збройних силах Німеччини мають значення для України

Міноборони Німеччини націлилось на поступове збільшення кількісного складу збройних сил, що означає зсув строків зняття з озброєння деяких видів військової техніки та озброєння, яке планувалось списати раніше.

Серед зразків - бойова машина піхоти Marder, бронетранспортер Fuchs та навіть штурмова гвинтівка G36, яку вирішили замінити на HK416 A8 від Heckler & Кoch після скандалу зі скасуванням перемоги Haenel. Саме про такий сценарій пише Spiegel без вказання точних строків та повного переліку озброєння та військової техніки.

Читайте також: Є деякі країни без бойових вертольотів, і для них є рішення у форматі "літаючого ПТРК"
БТР Fuchs
БТР Fuchs

Хоча з боку Defense Express зазначимо, що мова вочевидь йде про якщо і не всі зразки, то абсолютну більшість. Тому що Бундесвер два десятиріччя поспіль активно скорочувався, в результаті чого має систематичні проблеми із боєготовністю, при цьому часом все не просто погано, а катастрофічно погано.

Але якщо говорити лише про Marder та Fuchs, то БМП, яких зараз близько 330 у строю, раніше планувалось вивести з експлуатації на рівні 2025 року. Щодо Fuchs, то враховуючи їх кількість у понад 800 одиниць та використання не лише у ролі бронетранспортерів, а різноманітних інженерних, зв'язкових, санітарних та інших машин, навряд мова йшла про рубіж не раніше 2030-х років. І їх заміна на пряму зав'язана на результат "битви" Rheinmetall проти Patria.

Хоча саме БТРи, у кількості близько 360, мали були виведені раніше із заміною на вже Boxer. При цьому для їх отримання у відповідному темпі Німеччина змушена укладати з Австралією парадоксальні контракти із закупівлі цих німецьких машин.

БМП Boxer sWaTrgInf
БМП Boxer sWaTrgInf (Schweren Waffenträgers Infanterie)

Водночас така ситуація на пряму впливає на Україну, бо ЗСУ активно поповнювались одна справа отримувати надлишкове озброєння, а інша - те, що повинно прослужити довше ніж планувалось раніше. І треба враховувати, що мова йде про дійсно значне розширення Бундесверу. Зокрема ще у липні 2023 року стало відомо про плани формування двох нових дивізій з горизонтом до 2027 року. При цьому станом на той час у Бундесверу не було жодної боєздатної дивізії зі штатом понад 20 тисяч осіб.

Також нещодавно, 12 червня 2024 року, очільник німецького оборонного відомства Борис Пісторіус оголосив про план з поверненням ерац-строкової служби. Але добровільне і протягом 6 місяців.Як було повідомлено у Німеччини кожен рік своє 18-річчя святкує близько 400 тисяч юнаків, то ним будуть надсилати пропозиції пройти строкову службу.

При цьому у міноборони Німеччини вважають, що до 100 тисяч на це можуть погодитись. Водночас така кількість завелика і на першому етапі планується оцінити лише 40-50 тисяч кандидатів, а обрати з них взагалі лише 5 тисяч, тобто кожного десятого.

БМП Puma

Але у планах Берліна все ж таки поступове збільшення кількості таких добровільних строковиків, які після проходження служби можуть залишитись у війську, або у будь-якому випадку стануть резервом на випадок війни.

На виконання всіх цих завдань, особливо щоб це мало сенс, питання забезпечення озброєнням виходить на перший план. А з ним і цілком логічне відстрочення списання тих зразків, які мають замінюватись.

Читайте також: Румунія отримала перші ПЗРК KP-SAM Chiron з Кореї: чи можуть вони бути цікаві й Україні