xcounter
#

ЗСУ вже били новою ракетою на понад 700 км і це не "Стриж", а також мають отримати ще більше вітчизняних 155-мм артсистем

ЗСУ вже били новою ракетою на понад 700 км і це не "Стриж", а також мають отримати ще більше вітчизняних 155-мм артсистем
55960

Мова йде саме про нову ракету, робота над якою продовжується шляхом досягнення ще більших дальностей та більшої точності

Начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генерального штабу ЗСУ, бригадний генерал Сергій Баранов повідомив, що в Україні вже є ракета, яка успішно уражала цілі на дальності у 700 км.

Про це він повідомив в інтерв‘ю KYIV NOT KIEV, зазначивши, що "є вже дослідні зразки, проводяться випробування". І ця ракета повністю нова і її спроможності будуть нарощуватись, як по дальності, так і по точності.

Читайте також: США шукають бронебійну ракету для своїх JLTV і ISV, і тут є доволі очевидний варіант

Це було відповіддю на пряме питання відносно повідомлення від президента Володимира Зеленського від 31 серпня, в якому він зазначив, що відбулось успішне застосування далекобійного озброєння України на дистанцію в 700 кілометрів.

Водночас це повідомлення було доволі розмите, бо під категорію далекобійного озброєння потрапляють й дрони-камікадзе, наприклад, "Бобер", який має аналогічну дальність. Також Україна вже використовувала конвертований Ту-141 "Стриж" на ту саму відстань.

Але Сергій Баранов повідомив, що це абсолютно нова ракета. Й таким чином залишається лише питання - нова балістична чи нова крилата ракета.

Більше того, ця інформація корелюється з повідомленням від екс-міністра оборони Олексія Резнікова про розробку ракети із дальністю 1000 км. Враховуючи те, що Україна навряд чи веде два окремих ракетних проєкти, мова вочевидь йде про одну ракету, яка зараз вже літає на 700 км, а має досягти показника 1000 км.

Дальність 1000 км
Дальність 1000 км

Розробка цієї ракети має більш ніж стратегічне значення, особливо в умовах позиційної війни, бо дозволяє, у випадку відповідної кількості, досягнути відносного паритету у можливості ведення далекобійної війни та уражати більшу частину оборонних підприємств РФ, а також інші критичні об'єкти.

Окрім цього вкрай важливого озброєння в Україні йде робота йде над створенням та виробництвом причіпної гармати. Враховуючи те, що за Програмою переозброєння Ракетних військ та артилерії України передбачено повний перехід на 155-мм зі 152-мм, то мова скоріш за все йде саме про 155-мм систему. Паралельно звісно буде розширюватись виробництво й САУ "Богдана" та вітчизняних мінометів.

САУ Богдана
САУ "Богдана"

Розширюється виробництво й боєприпасів. Як повідомив Начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Україна, наразі у питанні забезпечення себе боєприпасами самостійно закриває 20% потреби, а по деяких видах - 50% і це показники нарощуються.

Не менш важливо є і те, що ремонтні підрозділи ЗСУ вже освоїли середній ремонт західної артилерії, більше того, у випадку браку оригінальних запасних частин аналогічні запасні частини виготовляються українською оборонною промисловістю. Що означає значне скорочення часу, який необхідний для повернення артилерійської одиниці на фронт.

Читайте також: Затяжна війна та ОПК: які перспективи для РФ та України, та чому ракета на 1000 км не менш важлива за адитивні технології