Сполучені Штати шукають для потреб свого війська нову ракету - відповідний запит на інформацію було оприлюднено у середу, 1 листопада. Програма отримала назву Mobile-Long Range Precision Strike Missile (M-LRPSM) - мобільна високоточна ударна ракета великої дальності, і Армія США шукає пропозиції, які вже знаходяться у виробництві.
Відзначається, що уряд США шукає "термінові можливості", які "легкодоступні для усунення чинного дефіциту/оперативних потреб". Передусім для цієї ракети має бути розроблений пакет інтерфейсу, що дозволить інтегрувати ракету на автомобілі Joint Light Tactical Vehicle (JLTV) або ж Infantry Squad Vehicle (ISV), якими озброюють бойові групи піхотних бригад (IBCT), розповідають у виданні Breaking Defense.
Читайте також: РЕБ для бронетехніки Piranha AVD 360 проти "Ланцетів" завершив випробування та готовий до серії
Щодо інших вимог до ракети, то вона має бути ефективною проти таких цілей, як броньована техніка (знищувати як стаціонарні, так і рухомі цілі), жива сила противника, польові укріплення, будівлі.
Дальність дії — 25 км і більше. Повинні бути опції коригування ракети під час польоту, перенацілювання та перервання місії, а також можливість одночасного застосування чотирьох ракет з однієї пускової, але загалом чітких вимог щодо самих пускових у запиті не прописано.
З урахуванням сучасного поля бою, то така ракета повинна бути "стійкою та живучою" і вміти "захищатися" від атак на кіберпростір, електромагнітний спектр, навігацію тощо. Наскільки швидкою має бути така ракета не відзначається, але ключовим фактором визначено "скорочення часу польоту".
Також серед усього є запит на інформацію про ціни на пускові установки і боєприпаси у кількості 6, 12 та 18 одиниць для ПУ і 24, 48 та 72 одиниць для боєприпасів.
Одним з очевидних рішень для описаної вище програми M-LRPSM є ракета Spike NLOS від ізраїльської Rafael — тим паче, що ще у 2022 році американська компанія Lockheed Martin інтегрувала ракетний комплекс у JLTV і передала машину Командуванню спецоперацій США. Тоді ж відзначалося, що Spike NLOS також можна інтегрувати і в менші за розмірами автомобілі.
Читайте також: Суцільне поле завад "Покрови" та навала дронів: як ЗСУ ламають позиційну війну дронів та РЕБ