xcounter
#

США шукають бронебійну ракету для своїх JLTV і ISV, і тут є доволі очевидний варіант

3569
Запуск ракети Spike NLOS з автомобіля JLTV
Запуск ракети Spike NLOS з автомобіля JLTV

Серед вимог — ракета має знищувати цілі на відстані у понад 25 км і знищувати низку різних цілей, передусім бронетехніку

Сполучені Штати шукають для потреб свого війська нову ракету - відповідний запит на інформацію було оприлюднено у середу, 1 листопада. Програма отримала назву Mobile-Long Range Precision Strike Missile (M-LRPSM) - мобільна високоточна ударна ракета великої дальності, і Армія США шукає пропозиції, які вже знаходяться у виробництві.

JLTV
JLTV від Oshkosh, фото - US DoD

Відзначається, що уряд США шукає "термінові можливості", які "легкодоступні для усунення чинного дефіциту/оперативних потреб". Передусім для цієї ракети має бути розроблений пакет інтерфейсу, що дозволить інтегрувати ракету на автомобілі Joint Light Tactical Vehicle (JLTV) або ж Infantry Squad Vehicle (ISV), якими озброюють бойові групи піхотних бригад (IBCT), розповідають у виданні Breaking Defense.

Читайте також: РЕБ для бронетехніки Piranha AVD 360 проти "Ланцетів" завершив випробування та готовий до серії

Infantry Squad Vehicle (ISV)
Infantry Squad Vehicle (ISV), фото — U.S. Army

Щодо інших вимог до ракети, то вона має бути ефективною проти таких цілей, як броньована техніка (знищувати як стаціонарні, так і рухомі цілі), жива сила противника, польові укріплення, будівлі.

Дальність дії — 25 км і більше. Повинні бути опції коригування ракети під час польоту, перенацілювання та перервання місії, а також можливість одночасного застосування чотирьох ракет з однієї пускової, але загалом чітких вимог щодо самих пускових у запиті не прописано.

З урахуванням сучасного поля бою, то така ракета повинна бути "стійкою та живучою" і вміти "захищатися" від атак на кіберпростір, електромагнітний спектр, навігацію тощо. Наскільки швидкою має бути така ракета не відзначається, але ключовим фактором визначено "скорочення часу польоту".

Також серед усього є запит на інформацію про ціни на пускові установки і боєприпаси у кількості 6, 12 та 18 одиниць для ПУ і 24, 48 та 72 одиниць для боєприпасів.

Одним з очевидних рішень для описаної вище програми M-LRPSM є ракета Spike NLOS від ізраїльської Rafael — тим паче, що ще у 2022 році американська компанія Lockheed Martin інтегрувала ракетний комплекс у JLTV і передала машину Командуванню спецоперацій США. Тоді ж відзначалося, що Spike NLOS також можна інтегрувати і в менші за розмірами автомобілі.

Читайте також: Суцільне поле завад "Покрови" та навала дронів: як ЗСУ ламають позиційну війну дронів та РЕБ