xcounter
#

Вже 200 бойових машин Rosomak від Польщі та ще й 100 БМП - Україна розширює замовлення зброї

Rosomak (всі фото: Wojsko Polskie)
Rosomak (всі фото: Wojsko Polskie)
3412

Кількість Rosomak у 200 одиниць - це приблизно два бригадних комплекти, а у самій Польщі загалом близько 650 цих колісних бойових машин у різних версіях

Фінальна кількість бойових колісних машин Rosomak, які Україна замовила у Польщі, поступово розширилось та досягло 200 одиниць. Президент України Володимир Зеленський, під час свого традиційного звернення, перелічив озброєння, яке замовлено або отримано у вигляді допомоги від Польщі:

"Польща виконала все задеклароване по танках: вони вже в Україні, зокрема Leopard-2. Є нові домовленості щодо БМП - більше сотні машин. Щодо бронетранспортерів - Rosomak - 200 машин. Зараз сто, і сто згодом. Ще самохідні міномети, додаткові ракети, МіГи".

Читайте також: Ще одна і напевно ключова проблема з радянськими винищувачами, яка аргументує потребу у F-16

Зазначимо, що спочатку прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що для України буде виготовлено 100 одиниць Rosomak у межах замовлення.

Згодом їхня кількість виросла до 150 одиниць, про що знову повідомила польська сторона в особі речника уряду Пьотра Мюллера, який також зазначив про переговори щодо закупівлі саме цієї кількості Rosomak, самохідних мінометів Rak, яких замовили одразу три ротних комплекти, а також ракет для ПЗРК Piorun.

Й таким чином фінальне (як мінімум на зараз) рішення - закупівля 200 бойових колісних машин Rosomak. І треба додатково зазначити, що ці машини можуть бути, якщо дотримуватись західної класифікації, або бронетранспортерами або бойовими машинами піхоти. Все залежить від озброєння, яке отримає ці машини - кулеметний бойовий модуль, або з автоматичною гарматою.

Rosomak
Rosomak з баштою HITFIST

У польських збройних силах є близько 350 Rosomak у версії колісної БМП з баштою HITFIST, оснащеною 30-мм гарматою Bushmaster, а також близько 300 у версії з кулеметним озброєнням. Яку саме версію замовила Україна поки невідомо, хоча паралельно з замовленням на польські колісні бойові машини з'явилась інформація щодо укладання угоди на сотню важких бойових модулів з австралійською компанією Electro Optic Systems.

Але у будь-якому випадку, 200 Rosomak, для оцінки розміру замовлення та строків його виконання, це третина машин Війська Польського. І дві сотні машин цілком можливо вважати комплектом на дві механізовані бригади.

Також Володимир Зеленський у своєму зверненні зазначив про понад сотню БМП. Але скоріш за все мова йде про сотню БМП-1, передачу яких анонсував міністр оборони Польщі Маріуш Блащак наприкінці січня у межах підготовки бригадного комплекту техніки, разом із 40 танками Т-72.

Читайте також: Як два Bradley в Іраку в одному бою несподівано для себе впритул знищили одразу п'ять Т-72