xcounter
#

Вбивче комбо дрона і касетного боєприпаса: як ЗСУ ефектно полюють на рашистів (відео)

4118
ЗСУ ведуть вогонь з САУ M777, фото — АрміяInform
ЗСУ ведуть вогонь з САУ M777, фото — АрміяInform

Завдяки поєднанню FVP-дрона та касетного боєприпаса ЗСУ вдалося як мінімум спалити вщент російську БМП-2

Збройні Сили України вже б’ють окупантів касетними боєприпасами на полі бою — нещодавно у мережі з’явилося цікаве відео, як під приціл касетних артилерійських снарядів потрапила ворожа бойова машина піхоти разом з російськими військовими.

Читайте також: З'явилось перше фото касетних снарядів M864 від США у ЗСУ

На кадрах вище — робота підрозділу БПЛА "Грифон" 501-го окремого батальйону морської піхоти, які за допомогою FPV-дрона вполювали російську БМП-2, яка рухалася дорогою.

І хоча візуально удар FPV-дрона не завдав машині серйозної шкоди, але натомість змусив екіпаж зупинитися — на відео можна побачити, як деякі окупанти повистрибували з машини і повтікали "хто куди".

Друге відео (вище) дещо доповнює історію цього епізоду — як бачимо, після прильоту FPV-дрона, один з рашистів загорівся, деякі розбіглися, водночас екіпаж, ймовірно, вирішив не залишатися геть на відкритій місцевості і прийняв рішення протягнути машину трохи далі до лісу.

Після цього окупанти, що залишилися в БМП, тікають з неї, намагаючись сховатися серед дерев у лісі. Після чого у ворожу машину прилітає касетний боєприпас, внаслідок чого відбулося загоряння БМП і згодом — детонація боєприпасів. Доля рашистів, що втекли, залишається невідомою, але не виключено, що й вони отримали свою "порцію" касетного боєприпасу.

Нагадаємо, про передачу Україні касетних боєприпасів було оголошено понад місяць тому в одному з пакетів оборонної допомоги від Сполучених Штатів, водночас нещодавно США вже отримали перший звіт щодо того, як ЗСУ використовують ці боєприпаси на полі бою.

Водночас наприкінці липня з'явилось перше фото касетних снарядів M864 від США у ЗСУ — з гаубиці M777 вони мають дальність до 30 км, сам боєприпас має 72 касетних субелементи.

Читайте також: Касетний ATACMS: чи залишились його запаси у США і чому він дійсно необхідний