xcounter
#

У США назвали точну версію танка M1A1 Abrams, яку буде передано Україні й це найкращий варіант

17276
M1A1 Abrams (всі фото: US DoD)
M1A1 Abrams (всі фото: US DoD)

Попри те, що вже було оголошено, що Україна отримає саме M1A1 Abrams, існує одразу декілька версій цієї машини

Після того, як у США змінили варіант танків Abrams для України з M1A2 на M1A1, що дозволяє прискорити передачу 31 машини, головним питанням залишалась точна версія самого танка.

Бо насправді в Abrams з версіями все значно складніше ніж у Leopard 2. Зокрема якщо навіть просто брати поточні версії M1A1, які є "активі" США, то мова йде про M1A1 FEP, якою користувалися морські піхотинці, а також M1A1 SA, яка у кількості близько 650 одиниць у строю сухопутних сил.

Читайте також: Міноборони Великої Британії показало детальне відео, як українські танкісти опанували Challenger 2
M1A1 FEP
M1A1 FEP Корпусу морської піхоти США

Окрім того, були варіанти, що це будуть спеціальні версії машини на експорт. Зокрема є M1A1M для Іраку, який булв дещо спрощеною версією танка. Наприклад, не була встановлена кулеметна турель з тепловізійним прицілом, яка відіграє роль командирської панорами.

M1A1M
M1A1M для Ірака

Але, як пише видання Defense News, що поспілкувалось із заступником мінистра оборони США Гейбом Камарильо [Gabe Camarillo], США передадуть до України відремонтовані Abrams у версії M1A1 SA. Тобто у версії, яка ідентична тій, яка зараз експлуатується в американських збройних силах.

Версія M1A1 SA, виходить із заводу з параметрами "0 годин, 0 миль", тобто стан відповідає повністю новій машині. Під час модернізації встановлюються нові приціли та засоби спостереження, роль командирської панорами відіграє бойовий модуль з кулеметним озброєнням, засоби комунікації цифровізовані та встановлена інформаційна тактична система FBCB2.

M1A1 SA
M1A1 SA

Також оновлюється бронювання, але, хоча це й не було уточнено посадовцем, замість броні зі збідненим ураном, яка не передається навіть найближчим союзникам, на машинах скоріш за встановлять її експортну версію.

Вважається, що за рівнем M1A1 SA в цілому відповідає M1A2 SEPv2, до того ж обидві модернізації проходили в однаковий часовий проміжок у 2010-х роках. У аналогічній версії танки отримала Австралія та Марокко.

M1A1 SA Австралія
M1A1 SA австралійський збройних сил (фото: Defence Australia)

Також Гейбо Камарильо зазначив, що передача цих машин для України не вплине на графік постачання танків іншим країнам, зокрема Польщі, яка має отримати танки M1A1 FEP та M1A2 SEPv3.

Читайте також: У РФ більшає БРДМ-2МС, які модернізує той же завод, що відновлює Т-62