xcounter
#

Що у Польщі кажуть про танки K2, для яких начебто треба модернізувати заводи

9752
K2 ЗС Польщі, фото - Wojsko Polskie
K2 ЗС Польщі, фото - Wojsko Polskie

Колишній міністр оборони Польщі критикує реалізацію контрактів по озброєннях, які були підписані за часів його перебування на посаді

Колишній очільник оборонного відомства Польщі Маріуш Блащак на своєму акаунті у соцмережі X (раніше Twitter) оприлюднив скріншот з матеріалу одного із західних ЗМІ, в якому йдеться про те, що нібито за даними джерел з Південної Кореї, плани з організації виробництва у Польщі основних бойових танків K2 Black Panther були призупинені.

"Національна програма роззброєння, яку реалізує уряд Туска [чинний прем’єр-міністр Польщі], переходить у наступну фазу. Тільки за останні тижні ми дізналися про призупинення закупівель зброї для САУ K9 та Krab, пускові HIMARS, танки K2, літаки FA-50", - наголошує Блащак у своєму дописі, посилаючись на матеріал Financial Times, який взагалі є блогом і в якому йдеться про нібито "замороження" передачу технологій через стан польської оборонки.

Читайте також: Польща хоче купити ще 180 танків K2, але схоже, що це турбує деяких місцевих політиків

На допис колишнього міністра оборони Польщі відповіла зі свого офіційного акаунта польська Агенція озброєнь [Agencja Uzbrojenia] - там наголосили, що не підтверджують оприлюднену інформацію: "Наразі тривають перемовини щодо зокрема виробництва танків K2 в Польщі. Поширення такого типу інформації шкодить справі".

Звичайно, що допис Блащака має на меті передусім заробити собі "політичні бали" (ба більше, тут варто згадати, що угода на танки K2 укладалася за часів, коли саме він очолював оборонне відомство країни), але водночас, як пишуть у польському виданні Defence24.pl, "справи йдуть не так просто, як припускалося спочатку", зокрема важливим питанням на сьогодні залишається забезпечення відповідної технічної та сервісної бази, передусім на Військовому автомобільному заводі у Познані.

Загалом щодо перипетій стосовно танків K2 варто згадати, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року поляки стали активно скуповувати озброєння, укладаючи контракти на буквально десятки мільярдів доларів, передусім з Південною Кореєю.

танки K2 Польща Південна Корея
Польські K2, фото ілюстративне, джерело - Міністерство оборони Польщі

Одним з побічних ефектів таких іноді поспішних рішень стало виникнення тих чи інших нюансів по різних контрактах, зокрема поляки не в останню чергу критикують закупівлю тих же південнокорейських навчально-бойових літаків FA-50, бо там є "але" як з сервісом (бо банально немає інфраструктури під обслуговування), так і з поставкою озброєння, через що його називають фактично "беззбройним". До речі, укладення контракту на ці літаки також відбувалося за часів Блащака.

Щодо танків K2 нагадаємо, контракт було підписано у серпні 2022 року, за 3,37 млрд доларів Польща має отримати 180 машин, а згодом стало відомо про плани локалізації виробництва, і йшлося про 820 машин у версії K2PL. Раніше повідомлялося, що до кінця цього року Військо Польське має отримати на замовлення 84 танки K2.

Читайте також: Схоже, Польща все ближче до F-15EX - Boeing підписала угоди на навчання пілотів та персоналу