xcounter
#

Схоже, Польща все ближче до F-15EX - Boeing підписала угоди на навчання пілотів та персоналу

1686
Фото - Boeing
Фото - Boeing

F-15EX сьогодні є найбільш ймовірним кандидатом для чергового посилення польських повітряних сил

Американська компанія Boeing підписала угоду з двома польськими військовими університетами щодо підготовки майбутніх пілотів літаків F-15EX (з військовою авіаційною академією LAW) і також створення школи наземного персоналу (військовий технологічний університет WAT) для обслуговування - звичайно, що в тому, випадку, якщо Польща зрештою обере цей літак для посилення своїх повітряних сил.

"Треба визначити можливості розробки місцевих навчальних програм та створення лабораторій та центрів, де вони могли б здійснюватися", - розповідає польське видання Defence 24. Як наголосили у Boeing Global Services, вони розуміють потребу в незалежних можливостей щодо навчання, ба більше, станом на сьогодні Boeing вже має співпрацю з WAT у рамках навчання персоналу гелікоптерів AH-64E Apache, що було одним з пунктів угоди на майже сотню цих гелікоптерів.

Читайте також: США отримали перший стройовий надпотужний F-15EX, який Boeing готовий продавати на умовах локалізації
F-15EX
F-15EX

Нагадаємо, раніше Польща оголосила про плани закупити додаткові 32 літаки, серед конкурентів F-15EX - літаки п’ятого покоління F-35, а також Eurofighter Typhoon, і для поляків тут, звичайно, важливе максимальне співробітництво виробника з польською оборонною промисловістю.

І хоча тут здавалося б досить простим кроком виглядає закупівля додаткової кількості F-35 (у 2020 році Польща закупила 32 таких літаки, у Lockheed Martin раніше цього року зібрали перший винищувач для польських повітряних сил), але цілком ймовірно, що цього разу Польща може зупинитися на літаку від Boeing.

Як відомо, у Boeing вже запропонували поляку часткову локалізацію їхнього F-15EX, ба більше, з прицілом й на зовнішні ринки. Також у компанії наголошували, що у випадку вибору F-15EX не треба буде витрачатися на розгортання окремої інфраструктури, оскільки вона сумісна із вже наявними на озброєнні Війська Польського літаками F-16, а також й F-35.

Крім того, якщо Польща буде купувати F-15EX, то зможе обирати між двома двигунами для цих літаків - у Pratt & Whitney (дочірня компанія RTX) вже запропонували для майбутніх польських літаків свої двигуни F100, хоча зазвичай F-15EX оснащуються F110-129 від General Electric.

Щоправда, "вузьким місцем" у виборі F-15EX можуть бути темпи виробництва цих машин - раніше у Boeing заявляли, щоб вийти на темпи у дві машини на місяць, їм потрібно часу до 2026 року, наразі у компанії працюють над досягненням темпів півтори машини на місяць (три літаки за два місяці).

Крім винищувачів, поляки сьогодні також мають інтерес і до інших літаків - так, на виставці MSPO було укладено меморандум між Northrop Grumman та польською компанією Exence і Технологічним інститутом повітряних сил, і в документі прописані пункти щодо ймовірної закупівлі літаків ДРЛВ типу E-2D Hawkeye на додачу до вже придбаних шведських Saab 340 AEW.

Раніше Defense Express розповідав, що Boeing протягом декількох місяців вела перемовини з Польщею по важких транспортних гелікоптерах CH-47F Chinook Block II, а на тій же виставці МSPO вже зробила офіційну пропозицію по цих машинах.

Читайте також: Польща показала проект далекобійного дрона-камікадзе Warmate 50, який має долетіти до Москви