Канцелярія Сейму Польщі 27 серпня 2024 року опублікувала запит на адресу Міноборони від депутата Яна Варжеха, представника франкції "Право і справедливість". Цей запит стосується планів польського уряду укласти з Південною Кореєю контракт на поставку ще 180 танків типу K2, по яким уже передбачається часткова локалізація за участі польської оборонної промисловості.
А в свою чергу, таке замовлення відбуватиметься за рамковою угодою на купівлю загалом 1000 танків типу K2, яку Південна Корея та Польща уклали ще в липні 2022 року.
Читайте також: Яка ще деталь важлива для БМП в строю ЗСУ, окрім двигуна та бойового модуля
Як далі зазначає в своїй публікації польський портал ZBiAM, автор запиту пише про те, що мовляв поточні заяви керівництва країни та інші фактори дозволяють стверджувати, що контракт на ще 180 танків Польща цьогоріч може й не підписати.
При цьому наводяться такі причини: мовляв, існуючі домовленості передбачають занадто малий рівень локалізації виробництва K2 на потужностях польського ОПК, начебто мова там лише про установку польських систем зв’язку й не більше.
Водночас, наводяться нарікання, що мовляв польський ОПК не готовий починати роботи по локалізації K2 в обумовлений строк, що в свою чергу може зашкодити обороноздатності самої Польщі.
На цьому тлі автор запиту ставить до Міноборони Польщі питання про те, що робить відомство для прискорення перемовин з південнокорейськими колегами по темі поставок танків, і що загалом може завадити реалізації угод по ОБТ.
Цікаво, що в публікації самого порталу наводяться дані, що зараз Військо Польське уже має в своєму розпорядженні 51 танк K2, і ще 33 машини цього типу мають надійти до кінця 2024 року.
Раніше Defense Express писав про те, що на початку серпня в Польщі розкрили, скільки в них уже зараз є танків K2, та скільки мають поставити у 2024 та 2025 роках.
Читайте також: Знайдена відповідь, що за це за дивні зелені проміні з неба помічають наші бійці й тут не місце жартам