xcounter
#

Що цікавого, крім танків, Німеччина передає у новому пакеті оборонної допомоги для ЗСУ

5800
Радар TRML-4D, фото — Hensoldt
Радар TRML-4D, фото — Hensoldt

Німці передають другу партію танків Leopard 1A5, і ще низку корисних речей, щоб протистояти окупантам

Німецький уряд на своєму офіційному сайті оновив перелік оборонної допомоги, яку німці виділили для України, і в новому пакеті є як танки, так й інші важливі речі, які посилять протиповітряну оборону Сил оборони та допоможуть якнайкраще протидіяти окупантам на полі бою.

Перше, що, звичайно, привертає увагу — це партія танків Leopard 1A5 у кількості 10 одиниць. Це вже друга партія цих танків, відправлена в Україну — інформацію про першу партію з 10 машин було повідомлено 20 липня, тобто трохи більш як місяць тому.

Читайте також: Німеччина має варіант на 100 Leopard 1 для ЗСУ від Греції в обмін на "швейцарські" танки

Далі — посилення протиповітряної оборони України радаром TRML-4DTRML-4D. Це буде вже третій радар, який передала Німеччина. Ця новітня система, представлена у 2018 році, може відстежувати до 1500 цілей на дальності до 250 км, водночас мінімальна ЕПР цілі може становити 0,01 кв. м.

Відправили німці й чергову партію безпілотних літальних апаратів Vector від компанії Quantum Systems у кількості 16 одиниць, всього ж таких БПЛА вже було передано 104. У контексті передачі безпілотників можна також згадати, що нещодавно стало відомо про те, що ЗСУ також мають отримати від Німеччини нові супер-БПЛА Luna NG.

У новому пакеті також є патрони до вогнепальної зброї, йдеться про 13,12 млн, всього ж було поставлено 35,63 млн патронів. Також повідомляється про передачу чотирьох тягачів 8×8 HX81 і такої ж кількості напівпричепів (всього поставлено 42 та 37 відповідно), а також польового госпіталя.

Читайте також: Що це за ЗРК IRIS-T SLS, який Німеччина вперше поставила для ППО України