Сьогодні уряд Німеччини оголосив про передачу чергової партії військової допомоги для України. В цю партію увійшли зокрема два комплекси малої дальності ЗРК IRIS-T SLS (передаються вперше), майже 5,5 тисяч димових 155-мм снарядів, 10 переносних РЛС типу GO12, 4 важкі тягачі типу HX81 та п’ять тралів до них, вісім завантажувачів підйомністю 15 тонн.
Перша передача ЗРК малої дальності IRIS-T SLS від Німеччини для України є подією важливою. Німецький уряд вказує, що станом на зараз загалом планується передати нашій країні 22 пускові установки IRIS-T SLS та неназваний запас ракет до них, що мають бути і взяті зі складів бундесверу, і виготовлені на окреме замовлення німецькою промисловістю. Тому тут варто окремо зосередитись на характеристиках комплексу IRIS-T SLS.
Читайте також: ЗСУ вперше показали шведський RBS-70 у дії: знищено Ка-52 (відео)
Особливістю цього ЗРК є те, що всі його елементи розміщуються на одній платформі – гусеничній шарнірно-зчленованій амфібії BvS 10 виробництва BAE Systems. На цьому комплексі розміщено чотири пускові установки під ракети IRIS-T, дальність та висота ураження цілі – до 10 км та до 6 км відповідно. Для наведення ракет використовується РЛС Giraffe, котра розміщується в передній частині машини та має дальність виявлення цілей до 25 км, висоту – до 10 км відповідно.
Але сам алгоритм наведення ракет IRIS-T є цікавим, бо там поєднується використання супутникової навігації, інерційної системи наведення, отримання цілевказівки від РЛС та безпосереднє наведення ціль інфрачервоною ГСН.
Якщо опиратись на дані The Military Balance 2023, до цього моменту ЗРК малої дальності типу IRIS-T SLS мала тільки Швеція (вісім одиниць, під місцевим позначенням RBS98).
Сам бундесвер в сегменті комплексів малої дальності використовує ЗРК Ozelot на шасі авіадесантної танкетки Wiesel 2, що може використовувати ракети до ПЗРК Stinger або Mistral.
Читайте також: Німеччина отримала "зелене світло" від США на закупівлю ізраїльського комплексу ПРО Arrow 3: названі строки та варість