Саудівська Аравія почала власну "ракетну програму", яка втілюється за підтримки Китаю.
Про це свідчать зокрема супутникові знімки, які вказують на те, що Саудівська Аравія почала будувати відповідну інфраструктуру для виробництва та випробування ракет в пустельній зоні.
Читайте також: Замість додаткових ракет до Patriot Саудівська Аравія отримає модернізацію "літаючих радарів" E-3
Як пишуть автори польського порталу Defence24, Королівські ракетні війська стратегічного призначення Саудівської Аравії мають в своєму розпорядженні до 12 пускових установок та до 120 балістичних ракет DF-3 китайського виробництва у "експортній" модифікації з дальністю стрільби до 2800 кілометрів, та деяку кількість китайських ракет середньої дальності DF-21 із дальністю стрільби до 2100 кілометрів.
Поставка цих ракет відбувалась протягом 1980-2010-х років, в обстановці повної секретності.
У поточній ситуації балістичні ракети потрібні Саудівській Аравії, щоб протистояти Ірану та Ємену, котрі активно використовують балістичні ракети для атак на об’єкти саудівської енергосистеми та інші елементи інфраструктури.
В свою чергу, просити допомоги у Пекіна Ер-Ріяд наважився, тому що відчуває певний "вакуум безпеки" від Білого Дому як "традиційного" союзника Саудівської Аравії.
В останній час, як розповідав Defense Express, США негласно "загальмували" поставку для Саудівської Аравії додаткових ракет до ЗРК Patriot та ракет AIM-120 AMRAAM для винищувачів F-15, щоб збивати ракети та "дрони-камікадзе" хуситів.
Тому Ер-Ріяд вирішив зробити ставку на зброю "удару у відповідь", тобто – на розробку своїх балістичних ракет, які зможуть уражати цілі на території Ірану. І в цій ситуації вибір Китаю як головного партнера для "ракетної програми" Саудівської Аравії виглядає цілком закономірним.
Читайте також: Ірак замість російських МиГ-29 купив Bayraktar TB2S із супутниковим управлінням