xcounter
#

Рашисти вночі знову били Х-101 з касетною БЧ: ракета виготовлена у 2-му кварталі, цілями були аеродроми

9283
Бомбардувальник Ту-95МС з ракетами Х-101
Бомбардувальник Ту-95МС з ракетами Х-101

Це вже не вперше, коли ворог використовує Х-101 з касетною бойовою частиною, і це дійсно серйозна загроза передусім для аеродромів

Російське окупаційне військо під час терористичної ракетної атаки вночі по Україні серед усього використало для ударів 10 крилатих ракет Х-101/Х-555, випущених зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС з району Саратовської області, з них сім ракет було знищено нашою протиповітряною обороною.

Водночас як дізнався Defense Express з власних джерел, щонайменше одна ракета Х-101 у залпі мала касетну бойову частину — ракета нова, виготовлена у другому кварталі 2024 року, були використані ворогом для атаки по летовищах, збита силами ППО.

Читайте також: РФ мала "Искандер-М" з касетною БЧ ще до 2022 року, це не нова розробка
Х-101
Збита Х-101, номер приховано з міркувань безпеки

Відзначається, що касетний модуль такої ракети вміщує приблизно 60 "кульок" (суббоєприпас має індекс 136в3), вага однієї становить приблизно 4400 грамів. Нагадаємо — підходити до таких суббоєприпасів дуже небезпечно, бо вони можуть мати систему автоматичного підриву за таймером. Тому при виявленні таких об’єктів потрібно терміново викликати на місце відповідні служби.

Х-101 ракета
Суббоєприпас 136в3

Відмінність касетного елементу до бойової частини крилатої ракети Х-101 полягає в тому, що його корпус має форму двох півкуль з підривачем на одній з них, тоді як, наприклад, "кулька" до ракети Х-59 — шароподібна, підривач розташований збоку.

Нагадаємо, що ворог вже не вперше використовує Х-101 з касетною бойовою частиною — раніше у червні вночі під час обстрілу вперше збито крилату ракету Х-101 з касетною бойовою частиною.

Противник використовує свої Х-101 з касетною бойовою частиною передусім для ударів по аеродромах, щоб досягти максимального ефекту — наприклад, під час удару Х-101 в ніч на 7 червня (коли вперше була збита Х-101 з касетною бойовою частиною) цілями для цих ракет був аеродром у Старокостянтинові за даними з відкритих джерел.

ракета Х-101 касетний суббоєприпас
Касетні суббоєприпаси до крилатих ракет Х-101

Також одна з Х-101 з касетною бойовою частиною була збита під час атаки ворога в ніч на 12 червня, тоді російське окупаційне військо намагалося поцілити цими ракетами скоріш за все по аеродрому у Василькові. Тому з огляду на появу F-16 цього року критично важливим збивати такі ракети завчасно, щоб уникнути щонайменше пошкодження літаків такими "кульками".

Читайте також: РФ в 2024 році збирається виробляти касетну ПБК-500У СПБЭ-К "Дрель", яку тестували 7 років