Російське окупаційне військо під час терористичної ракетної атаки вночі по Україні серед усього використало для ударів 10 крилатих ракет Х-101/Х-555, випущених зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС з району Саратовської області, з них сім ракет було знищено нашою протиповітряною обороною.
Водночас як дізнався Defense Express з власних джерел, щонайменше одна ракета Х-101 у залпі мала касетну бойову частину — ракета нова, виготовлена у другому кварталі 2024 року, були використані ворогом для атаки по летовищах, збита силами ППО.
Читайте також: РФ мала "Искандер-М" з касетною БЧ ще до 2022 року, це не нова розробка
Відзначається, що касетний модуль такої ракети вміщує приблизно 60 "кульок" (суббоєприпас має індекс 136в3), вага однієї становить приблизно 4400 грамів. Нагадаємо — підходити до таких суббоєприпасів дуже небезпечно, бо вони можуть мати систему автоматичного підриву за таймером. Тому при виявленні таких об’єктів потрібно терміново викликати на місце відповідні служби.
Відмінність касетного елементу до бойової частини крилатої ракети Х-101 полягає в тому, що його корпус має форму двох півкуль з підривачем на одній з них, тоді як, наприклад, "кулька" до ракети Х-59 — шароподібна, підривач розташований збоку.
Нагадаємо, що ворог вже не вперше використовує Х-101 з касетною бойовою частиною — раніше у червні вночі під час обстрілу вперше збито крилату ракету Х-101 з касетною бойовою частиною.
Противник використовує свої Х-101 з касетною бойовою частиною передусім для ударів по аеродромах, щоб досягти максимального ефекту — наприклад, під час удару Х-101 в ніч на 7 червня (коли вперше була збита Х-101 з касетною бойовою частиною) цілями для цих ракет був аеродром у Старокостянтинові за даними з відкритих джерел.
Також одна з Х-101 з касетною бойовою частиною була збита під час атаки ворога в ніч на 12 червня, тоді російське окупаційне військо намагалося поцілити цими ракетами скоріш за все по аеродрому у Василькові. Тому з огляду на появу F-16 цього року критично важливим збивати такі ракети завчасно, щоб уникнути щонайменше пошкодження літаків такими "кульками".
Читайте також: РФ в 2024 році збирається виробляти касетну ПБК-500У СПБЭ-К "Дрель", яку тестували 7 років