xcounter
#

Про що каже відео Данілова, де пуск таємничої української ракети, і чи схоже на "Нептун"

19214
Пуск протикорабельної версії ракет Р-360 "Нептун", фото ілюстративне
Пуск протикорабельної версії ракет Р-360 "Нептун", фото ілюстративне

Які характеристики вітчизняної далекобійної ракети може розкрити це коротке відео

Сьогодні Секретар РНБО Олексій Данілов опублікував відео пуску далекобійної ракети українського виробництва, натякнувши, що така зброя може бути використана для наступних ударів по військовим об’єктам РФ.

Місце та час дії не розкриваються. Нема деталізації, чи це був випробувальний пуск з метою перевірки характеристик дослідного зразка виробу, чи уже бойовий пуск ракети по російським окупантам. Навіть та обставина, що пуск та відеозйомка відповідно відбувались уночі, уже в чомусь ускладнює ідентифікацію цієї таємничої ракети українського виробництва. Однак якщо уважніше вглянемось в це відео ще раз, то зможемо все ж вловити деякі значущі деталі.

Читайте також: Західне ЗМІ написало, що Leopard 1A5 для ЗСУ краще за Т-72, але не пояснило порівняння

Для початку, з цього відео можемо зрозуміти, що ми бачимо ракети, в якій може бути як мінімум один конструктивний елемент, спільний із протикорабельною ракетою Р-360 комплексу "Нептун" - наявність стартового прискорювача, який відділяється після відстрілу ракети.

В кадрі ми заледве можемо побачити, що пускова установка під цю ракету в чомусь подібна до пускової установки протикорабельної ракети "Нептун", але водночас може мати дещо інше шасі або ж розміщуватись взагалі на причепі, подібно до того, як це виконано на береговому ракетному комлексі HCDS під ПКР Harpoon Block II.

Один із варіантів машини з пусковою установкою комплексу HCDS для запуску ракет Harpoon Block II, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Сам факт пуску цієї ракети вночі може свідчити одночасно і про те, що там використовується комбінована система наведення, і також – що лише інерційна, тому це питання можна поки що залишити відкритим.

В цілому за дотичними ознаками виглядає так, що ця ракета все ж підпадає під опис модифікованого "Нептуна" для ударів по наземним цілям. Але із первинними враженнями слід бути обережними, бо додаткова інформація може взагалі перевернути картину.

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав про те, чи реально зробити свою крилату ракету і понад 10 років тримати її в секреті на прикладі Тайваню.

Протикорабельна крилата ракета Р-360 комплексу "Нептун", ілюстративне зображення з відкритих джерел

Читайте також: У Міноборони розкрили, скільки зразків ОВТ прийнято на озброєння та допущено до експлуатації з лютого 2022