xcounter
#

Західне ЗМІ написало, що Leopard 1A5 для ЗСУ краще за Т-72, але не пояснило порівняння

5765
Бійці ЗСУ опановують Leopard 1A5 в Німеччині, літо 2023 року, фото - Reuters
Бійці ЗСУ опановують Leopard 1A5 в Німеччині, літо 2023 року, фото - Reuters

Для танка важливі не тільки маневреність і простота використання, але й рівень захисту, і тут німецька та радянська машини опинились в різних площинах

В Німеччині зараз триває підготовка наших танкістів до використання танків Leopard 1A5 у боях проти рашистів. Загалом курс має тривати 6 тижнів, один із екіпажів зміг уразити із 105-мм гармати 15 із 17 мішеней на дистанції близько 1,4 кілометри, що є "дуже гарним результатом". Далі нашим танкістам доведеться опанувати найскладнішу і найбільш відповідальну частину цього курсу навчання – проведення скоординованих атак за участі кількох танків на полі бою.

Цікаво, що в останнє країни Європи проводили масове навчання особового складу для використання танків Leopard 1A5 ще на початку 2000-х років. Тому для підготовки танкістів ЗСУ Німеччині довелось залучати взагалі інструкторів бундесверу, данської та голландської армії, які служили ще в 1980-1990-хх роках, і дехто з яких уже має вік по 50-60 років та були на пенсії, пише в своєму репортажі The New York Times.

Читайте також: У Міноборони розкрили, скільки зразків ОВТ прийнято на озброєння та допущено до експлуатації з лютого 2022
Бійці ЗСУ опановують Leopard 1A5 в Німеччині, літо 2023 року, фото - Reuters

Автори репортажу наголосили, що поставка танків типу Leopard 1A5 для України є рішенням багато у чому вимушеним, бо необхідної кількості сучасних танків для ЗСУ в розпорядженні бундесверу просто нема. Більш того – навіть ці "Леопарди" тривалий час простояли на зберіганні під відкритим небом, мали певні механічні пошкодження, тому для їх повернення у стрій потрібен ще певний час.

Але якщо виходити із того, що є, то Leopard 1A5 може бути цілком непоганим варіантом для ЗСУ, розмірковують автори NYT. Мовляв, цей танк має кращі характеристики при задньому ході, аніж радянські машини, має кращу бортову апаратуру для управління вогнем, аніж радянські "однокласники", тому в умілих руках може перетворитись на ефективну зброю.

Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt

Більш того – автори NYT навіть навели порівняння, що для воїнів ЗСУ німецькі Leopard 1A5 можуть бути навіть кращими за радянські Т-72, за сукупністю характеристик. Але таке порівняння проведене як мінімум неграмотно.

Як і Leopard 1A5, так і Т-72 в розпорядженні ЗСУ можуть дати нашим захисникам свої переваги на полі бою. Але варто все ж визнати, що німецька машина може відставати саме від Т-72 за рівнем захисту, і цю проблему потрібно буде ще чимось компенсувати.

Як раніше розповідав Defense Express, німці у 1980-х роках мали проект модернізації Leopard 1A6, який знадобитись ЗСУ. Тим більш, там мова про комплексне посилення рівня захисту та вогневої потужності цієї машини.

Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt
Читайте також: ЗСУ нарешті отримали перші довгоочікувані системи з ракетами APKWS, щоб ловити дрони рашистів