xcounter
#

ЗСУ нарешті отримали перші довгоочікувані системи з ракетами APKWS, щоб ловити дрони рашистів

25980
Система Vampire, всі фото — L3Harris
Система Vampire, всі фото — L3Harris

Всього для України було законтрактовано 14 систем Vampire, які мають бути поставлені до кінця цього року

Українські військові вже використовують проти російських дронів американську систему Vampire від L3Harris Technologies — таку інформацію розповідає видання Bloomberg з посиланням на Управління закупівель та забезпечення Пентагона.

Як відзначається, Збройні Сили України вже експлуатують перші чотири системи Vampire з 14, які мають бути поставленні згідно з контрактом, стверджують у Bloomberg.

Читайте також: Що цікавого, крім танків, Німеччина передає у новому пакеті оборонної допомоги для ЗСУ
Vampire система боротьби з безпілотниками
Система боротьби з безпілотниками Vampire

Причому відзначається, що Україна отримала перші чотири системи "у середині року", тож цілком ймовірно, що ЗСУ вже декілька місяців використовують системи Vampire, щоб збивати російські дрони.

Інші 10 систем Україна має отримати до кінця цього року, водночас у Пентагоні відмовилися коментувати якісь інші подробиці щодо графіка постачання систем Vampire.

Системи для боротьби з БПЛА Vampire цілком можна назвати довгоочікуваними, бо офіційно про передачу цих систем було оголошено рік тому, 24 серпня, в одному з масштабних пакетів оборонної допомоги США на 3 млрд доларів — система була виділена у рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI): це передбачає виготовлення зброї з нуля, тому ще тоді було цілком очевидно, що швидко ці системи в Україну не потраплять.

система Vampire APKWS ЗСУ дрони
Система Vampire допоможе ЗСУ знищити якнайбільше російських дронів

Водночас контракт на виробництво цих систем для України компанія L3Harris отримала аж на початку січня 2023 року, через чотири місяці після оголошення про передачу систем Vampire Україні. Тоді ж відзначалося, що перші системи Україна має отримати у середині цього року, тобто наразі компанія тримає визначений на початку року темп постачань.

Vampire ЗСУ США дрони
Україна має отримати 14 таких систем на озброєння

Нагадаємо, що система боротьби з безпілотниками Vampire від L3Harris — це новітня розробка, яка проходила тестування ще влітку 2022 року. Це модульна портативна система, яку можна встановлювати на різні транспортні засоби, наприклад, на звичайні пікапи.

Для ураження цілей Vampire використовує пускову установку на чотири 70-мм керовані ракети APKWS або ж інші ракети з лазерним наведенням. Водночас станція WESCAM MX-10 RSTA відповідає за виявлення та наведення ракет на ціль.

Читайте також: Україна уклала важливі угоди з BAE Systems про виробництво легких гаубиць L119 і не тільки