xcounter
#

Одна з країн вслід за 60 наземними роботами купує ще й 200 безпілотних гелікоптерів

3078
Всі фото — EDGE Group
Всі фото — EDGE Group

І це черговий приклад, як еміратська EDGE Group поглинає європейських виробників високотехнологічного озброєння

EDGE Group, оборонний конгломерат з ОАЕ, оголосив про черговий масштабний контракт на закупівлю безпілотної техніки — компанія на своєму офіційному сайті повідомила про підписання угоди з оборонним відомством ОАЕ, яка заявляється як "наймасштабніше замовлення на безпілотні вертольотні системи" — йдеться про продукцію швейцарської компанії ANAVIA, що належить EDGE Group.

У рамках контракту міноборони ОАЕ має отримати 200 безпілотних гелікоптерів у версіях HT-100 і HT-750, замовлення зроблене у рамках програми розширення можливостей вертикального злету та посадки. Як відзначив президент підрозділу Platform & Systems Edge Group Халед Аль Заабі, це перше замовлення оборонного відомства ОАЕ на ці гелікоптери і також це наймасштабніший контракт в історії компанії ANAVIA.

Читайте також: ОАЕ отримає свій перший Rafale лише у 2027, але вже активно працює над інтеграцією власного озброєння
багатоцільовий гелікоптер HT-100
Багатоцільовий безпілотний гелікоптер HT-100

"Це також є прикладом стратегії EDGE зі встановлення взаємовигідного партнерства по всьому світу, як ми зробили з ANAVIA, що дозволяє нам розширяти сферу наших технологічних можливостей у декількох галузях, забезпечуючи при цьому стійкий ріст для обох партнерів і відіграючи власну роль у розвитку суверенних можливостей у повітряній, наземній і військово-морській сферах", — відзначив він.

Машини HT-100 і HT-750 — багатоцільові безпілотні гелікоптери, їхнє призначення — від проведення розвідки спостереження і до логістики, перевезення різних вантажів "при збереженні виключної стійкості польоту, що встановлює стандарти автономності", розповідають в EDGE Group.

багатоцільовий безпілотний гелікоптер HT-100
HT-100

HT-100— менша версія, маса порожньої машини становить 55 кг, корисне навантаження включно з паливом — 65 кг. Від завантаження гелікоптера залежить його максимальна дальність польоту: від 100 км з максимальним завантаженням і до 400 кг за умов завантаження у 20 кг. Максимальна швидкість становить 120 км/год, висота — 3000 м. Діапазон передачі даних — до 200 км, але "залежно від національних правил, налаштувань радіозв’язку, конфігурації антени і топографії місцевості. Розміри гелікоптера: довжина — 2,82 м, ширина — 0,72 м, висота — 1 м. Діаметр ротора — 3,75 м. Такі дані подаються на сайті ANAVIA.

Разом з тим, на офіційних ресурсах EDGE Group є дещо скориговані дані, судячи з усього, йдеться передусім про удосконалення цього гелікоптера, хоча й з урізаним на 5 кг корисним навантаженням. Зокрема йдеться про "стелю" у 4000 м, дещо зменшену вагу корисного навантаження у 60 кг (також включно з паливом), а також збільшену дальність до 600 км (за умови завантаження на 14 кг, по інших дальностях показники наступні: 400 км — 29 кг, 200 км — 43 кг, 100 км — 51 кг).

Щодо HT-750, то відзначається, що йдеться про більшу версію гелікоптера — можна припустити, що вона фактично відрізняється тактико-технічними характеристиками, бо офіційний сайт компанії ANAVIA не містить інформації про цю модель безпілотного гелікоптера.

Нагадаємо, що це вже другий контракт на безпілотні системи, який отримала EDGE Group протягом останнього тижня — раніше ми розповідали, що міноборони ОАЕ замовило у компанії постачання одразу 60 роботизованих систем, у тому числі й озброєних 30-мм гарматами.

Причому йдеться про продукцію естонської компанії Milrem Robotics, яку EDGE Group придбала у лютому 2023 року. Стосовно ж швейцарської ANAVIA, то у листопаді минулого року EDGE викупила контрольний пакет акцій цієї компанії (52%).

Раніше Defense Express розповідав, що EDGE Group планує інтегрувати на турецькі розвідувально-ударні безпілотники Bayraktar TB2 високоточний боєприпас DESERT STING 16, і це вперше, коли цей БПЛА буде оснащений не турецьким озброєнням.

Читайте також: Сербія має високоточну бомбу для БПЛА і хоче бити нею ще й з наземної пускової установки