xcounter
#

Bayraktar TB2 отримає нову зброю, і це вперше буде не турецька розробка

15500
Bayraktar TB2, фото ілюстративне
Bayraktar TB2, фото ілюстративне

ОАЕ продовжує наполегливо просувати інтеграцію власного озброєння на платформи, які виробляються в інших країнах

Оборонний конгломерат EDGE Group з Об’єднаних Арабських Еміратів нещодавно заявив про плани інтегрувати озброєння власного виробництва на турецькі розвідувально-ударні безпілотники типу Bayraktar TB2 від компанії Baykar, як розповідає видання Breaking Defense.

Йдеться про високоточний боєприпас DESERT STING 16 (далі — DS-16), і причому раніше вже було оприлюднено відео, де цю ракету вже можна було побачити під крилом турецького безпілотника.

Читайте також: Щоб бити рашистів на 200 км з Bayraktar TB2 тепер є міні-крилата ракета Kemankes: піде в серію вже в цьому році

високоточний боєприпас DESERT STING 16
DESERT STING 16, фото — EDGE

"Це перший випадок, коли турецький виробник дронів сертифікує закордонні боєприпаси чи інтелектуальні рішення для інтеграції на свої платформи. В експортному портфелі Туреччини немає [такого] прецеденту", — прокоментував виданню Breaking Defense цю подію директор з оборонних досліджень стамбульського аналітичного центру Edam, наголосивши на важливості співробітництва між еміратськими і турецькими компаніями.

Bayraktar TB2 новий боєприпас
Скріншот з відео EDGE

Співробітництво конгломерату EDGE з ОАЕ і компанії Baykar є взаємовигідним рішенням — Туреччина збільшує номенклатуру озброєння для своїх безпілотних комплексів, а ОАЕ, своєю чергою, відкриває для себе ширший міжнародний ринок, відзначає Чаглар Курч з турецького Університету Абдулли Гюля.

Водночас Касапоглу відзначає, що інтеграція боєприпасу DS-16 на Bayraktar TB2 фактично може стати першим кроком до розширення потенціалу безпілотника з ураження цілей вже за допомогою інших систем корисного навантаження від еміратського EDGE.

Bayraktar TB2 розумний боєприпас
Скріншот з відео EDGE

Як слушно відзначають у виданні, останнім часом в EDGE Group досить активно просувають ідею інтеграції свого озброєння на платформи інших країн — наприклад, варто відзначити співпрацю з американською компанією General Atomics щодо інтеграції ракетних систем на MQ-9B SkyGuardian. А також керовані авіабомби на французькі винищувачі Rafale, і хоча перший літак країна отримає лише у 2027 році, але роботи вже ведуться.

Щодо Bayraktar TB2, то тут нагадаємо, що ще у 2022 році повідомлялося, що в ОАЕ вже поставлено 20 цих безпілотників, і згодом — що країна веде перемовини про закупівлю одразу 120 дронів зі значним пакетом боєприпасів та інших послуг на суму до 2 млрд доларів.

DESERT STING 16 (DS-16) — високоточний плануючий боєприпас, призначений для знищення наземних цілей. Має масу у 23 кг, боєголовка — 12 кг. Може уражати цілі з точністю у 3 м на дальності у понад 15 км на висоті у більш як 9 км.

Читайте також: Скільки годин налітав Bayraktar TB2: у Baykar відзвітували про черговий ювілей