xcounter
#

Німеччина випробує субмарину для Ізраїлю, за цим стежитимуть два розвідувальні кораблі РФ

4304
Розвідувальний корабель Балтійського флоту РФ "Сибиряков", червень 2024 року, фото з відкритих джерел
Розвідувальний корабель Балтійського флоту РФ "Сибиряков", червень 2024 року, фото з відкритих джерел

Чим особливий цей підводний човен, що аж так прикував увагу росіян

Німеччина готується до проведення ходових випробувань субмарини INS Drakon, збудованої на замовлення ВМС Ізраїлю на кораблебудівних потужностях в місті Кіль, полігоном для тестів будуть води Балтійського моря.

Ці випробування готуються в обстановці повної таємничості, до корабля не підпускають посторонніх навіть на близьку відстань. Однак Росія уже спорядила свій наряд сил, щоб стежити за процесом випробувань INS Drakon, і тут мова про одразу два розвідувальні кораблі Балтійського флоту РФ – "Сибиряков" (офіційно – гідрографічне судно) та "Василий Татищев" (належить до проекту 864 "Меридиан").

Читайте також: КНДР провалила тести гіперзвукової ракети після чергової "сміттєвої" атаки по Південній Кореї
Ракетоносна субмарина для ВМС Ізраїлю INS Drakon, ілюстративна інфографіка від H I Sutton

Ступінь ажіотажу, який тут демонструють росіяни, продемонструє таке порівняння – для моніторингу дій кораблів НАТО під час масштабних навчань BALTOPS у тому ж Балтійському морі російський флот спорядив "всього лише" один корабель-розвідник, згаданий вище "Татищев".

А причину цього ажіотажу автори порталу Naval News пояснюють наступним чином. Мало того, що замовник будівництва субмарини INS Drakon особливий, тобто ВМС Ізраїлю, так там ще є одна специфічна конструктивна особливість – нетипово великі габарити рубки.

INS Drakon перед спуском на воду в серпні 2023 року, фото - HELWIN SCHARN

Це просто дозволяє припускати, що саме на цьому підводному кораблі можуть бути встановлені вертикальні шахти під крилаті або ж балістичні ракети великої дальності. Що в свою чергу вказує, що сам Ізраїль може відводити для INS Drakon важливу роль в ядерному стримуванні своїх ворогів.

Крім того, грає свою роль і загальний фактор, що проведення ходових випробувань будь-якого корабля – це буквально ідеальний момент, щоб створити його "акустичний портрет", на який далі можна "натаскувати" гідроакустичні системи на підводних човнах та/або системах самонаведення торпед.

Розвідувальний корабель "Василий Татищев" Балтійського флоту РФ, ілюстративне фото з відкритих джерел

З іншої сторони, сам факт появи російського гідрографа "Сибиряков" тут може виступати окремим приводом для тривоги. Оскільки цей корабель з’являвся, наприклад, неподалік об’єктів "Північного потоку" в Балтійському морі восени 2022 року, незадовго до підриву цього газогону.

Раніше Defense Express розповідав про те, які крилаті та балістичні ракети має ЦАХАЛ, і що з ОТРК LORA.

Ракетний арсенал Ізраїлю, інфографіка від CSIS
Читайте також: Попри війну, Ізраїль звітує про рекордний продаж зброї аж на 13 млрд, але чого продавали найбільше