xcounter
#

Meteor, Warrior, F-35 та інші: де британці знайшли "провали" у програмах на 2023-2033 роки

1806
Фото — Royal Air Force
Фото — Royal Air Force

Низка програм взагалі не включені у плани оборонного відомства країни, ще частині не вистачає фінансування для реалізації

Міністерство оборони Великої Британії має план оснащення свого війська, розрахований на 2023-2033 році, але виявилося, що прогнозовані затрати перевищують чинний запланований бюджет аж на 17 млрд фунтів стерлінгів (близько 21,47 млрд доларів) і тому цей план фактично є недоступним до повноцінної реалізації.

На фінансові проблеми плану оборонного відомства акцентували у звіті National Audit Office (NAO), і голова служби Гарет Девіс висловив серйозне занепокоєння щодо розбіжностей з реаліями, як розповідають у виданні UK Defence Journal.

Читайте також: Велика Британія обере між БПЛА та стратостатом для амбітного проєкта Aether на заміну супутників

Зокрема, у цьому плані є значні пробіли у відсутності фінансування розвитку летальності, протиповітряної оборони, систем C4I, логістики, мобільності, протидії хімічним, біологічним, радіологічним та ядерним загрозам. Відзначається, що все це балансується внутрішніми навчаннями у рамках чинного фінансування.

Є питання до програм бронемашин Warrior, а також до танків Challenger 2 (ймовірно, йдеться про плани модернізації до версії Challenger 3) — британці все ще оцінюють, а у скільки ж загалом їм обійдуться ці програми (відповідно, фінансування не включено до плану), і це може призвести до банальних перевитрат і зрештою нестачі коштів.

Немає жодних фінансових зобов’язань у рамках програми Land Precision Strike — йдеться про високоточну керовану зброю наземного базування із дальністю знищення цілей не менш як 80 км.

Немає фінансування вартістю до 2 млрд фунтів стерлінгів (2,53 млрд доларів) на подовження терміну служби (модернізацію) ракет класу "повітря-повітря" Meteor; і також не включена ракета "повітря-земля" SPEAR Cap 3.

І це все про ті програми, фінансування яких не було включено в план розвитку на наступне десятиріччя. І ще є низка програм, фінансування яких включено лише частково, що теж пов’язано з ризиками в майбутньому.

Наприклад, йдеться про додаткові закупівлі транспортних літаків А400М; третя ескадрилья літаків п’ятого покоління F-35 (зокрема не вистачає 0,4 млрд фунтів стерлінгів для експлуатації); суднобудівництво (затрати вищі на 5,9 млрд за чинний бюджет); модернізація сил королівської морської піхоти; зброя спрямованої енергії та інші проєкти.

Фото — Royal Air Force
Фото — Royal Air Force

Нагадаємо, як раніше розповідав Defense Express, британці обрали нове озброєння для своїх P-8 Poseidon — йдеться про торпеду Sting Ray Mod 1 від BAE Systems.

Читайте також: Велика Британія виділяє 1 млрд фунтів на сім років для створення гіперзвукового озброєння