xcounter
#

Важливий крок на шляху до Challenger 3: гармата пройшла успішні вогневі випробування

4104
Challenger 3, фото — Ministry of Defence UK
Challenger 3, фото — Ministry of Defence UK

Контракт на модернізацію танків до рівня Challenger 3 було підписано у 2021 році, на початку 2023 Велика Британія погодила остаточний вигляд цієї машини

Велика Британія зробила важливий крок на шляху модернізації свого основного бойового танка до рівня Challenger 3 — у Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL) оголосили про успішно проведену серію вогневих випробувань 120-мм гладкоствольної гармати L55A1 (L55A1CR3 у британській конфігурації).

Читайте також: Новий 120-мм танковий боєприпас EKE: спільний проект для Leopard 2 та Challenger 3
Challenger 3
Демонстратор технологій Challenger 3, 2021 рік, фото — https://www.defenceimagery.mod.uk/

Таку заяву у компанії зробили напередодні оборонної виставки DSEI-2023, що розпочалася сьогодні, 12 вересня, і триватиме до 15 вересня у Лондоні, Велика Британія, розповідають у Defense News.

Як відзначили у RBSL, випробування були проведені у квітні, при цьому гармати перевірялися та тестувалися перед поставкою у RBSL для інтеграції з новою цифровою баштою танків. Також відзначається, що раніше у цьому році танк пройшов критичну експертизу конструкції, яка була затверджена достроково і здійснена у рамках бюджету.

Крім того, раніше у цьому місяці ізраїльська компанія Rafael Advanced Defense Systems оголосила про завершення другого етапу оцінки інтеграції системи активного захисту Trophy у танки Challenger 3 і підписала контракт на останню, третю інтеграцію.

Заміна 120-мм нарізної гармати L30A1 на 120-мм гладкоствольну L55A1 — одне з основних оновлень, яке має отримати модернізований основний бойовий танк Challenger 3. Також машина отримає нову башту з оновленими прицільними пристроями та засобами спостереження; повну цифровізацію всіх систем; новий комплект бронювання.

Контракт на модернізацію британських основних танків до рівня Challenger 3 було підписано 7 травня 2021 року, він передбачає модернізацію 148 машин на суму близько 1 млрд доларів. Водночас у лютому цього року Велика Британія погодила остаточний вигляд Challenger 3 і перейшла до створення прототипів.

Читайте також: Challenger 2 переграв Abrams з Leopard 2 на змаганнях Iron Spear, серед БМП переможцем став екіпаж з Канади