Якщо канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив про те, що будь-які обмеження щодо дальності ударів України по РФ зняті, при цьому не лише Німеччиною, а й одразу Великобританією, Францією та США, то це підіймає питання щодо дальності застосування озброєння.
При цьому варто одразу нагадати, що дальність застосування крилатих ракет по РФ обмежується не версією цієї ракети, а доступом до значно важливіших мап. А також те, що крилата ракета не летить по прямій, а за складним маршрутом з метою обходу районів ППО. Тому якщо дальність польоту умовної Storm Shadow / SCALP 560 км, то він них необхідно не лише відняти відстань від "нуля" з якої здійснюється пуск, а це може бути 80-90 км від лінії фронту, а й урахувати таку "зигзагоподібність" маршруту їх польоту.
Читайте також: Спочатку Stinger "поховали", а тепер модернізують під прямоточний реактивний двигун, як у Meteor, проти БПЛА

А тому, можливо слід нагадати відомі максимальні дальність польоту й німецької Taurus, які Фрідріх Мерц обіцяв надати Україні. Й вона офіційно визначена, як понад 500 км, тобто десь аналогічні Storm Shadow / SCALP, з якою термінальній ділянці.
Але варто нагадати, що ані Storm Shadow / SCALP, ані Taurus не є найбільш далекобійними ракетами в арсеналі європейських країн. Бо у Франці є крилата ракета MdCN, при цьому, як на озброєнні, так у серії. Вона також відома, як SCALP Naval.

MdCN - Missile de Croisière Naval, розроблена на основі SCALP та має заявлену дальність у понад 1000 км (за рядом джерел 1400 км) та бойову частину вагою близько 300 кг. І така дальність це вже точно про можливість дійсно далекобійних ударів.

Але, як одразу зрозуміло з назви, це морська ракета. І для вертикального пуску вона використовує універсальні комірки A70 Sylver висотою близько 7 метрів.
Наразі жодної інформації щодо можливості Франції передати ці ракети невідомо. Більше того, для цього спочатку треба бути вирішити питання наземної пускової та створити аналог контейнерних пускових Mk 70 під Tomahawk. Але ці самі роботи все одно мають бути виконані у межах програми створення Land Cruise Missile у межах проєкту ELSA (European Long-range Strike Approach), який, щоправда, поки буксує. Але зрештою є наземні випробувальні стенди та інші ерзац-рішення.

У будь-якому випадку, якщо колись мова дійде до MdCN чи вже Land Cruise Missile, то тоді мова йде про значно більшу можливу дальність ураження цілей. Але слід також зважити на те, що кількість цих ракет не дуже значна, за рядом джерел Франція має лише близько 200 таких ракет.
З іншого боку, якщо у Європі остаточно зняли будь-які обмеження щодо дальності, а необхідність збільшення кількості далекобійного озброєння закріплено, то передача Україні MdCN з масштабуванням їх виробництва цілком має бути, хоча б, предметом розмови.
Читайте також: Гуам майже вдвічі менший за Київ, але там військові США досі не збудували навіть ангари під THAAD