xcounter
#

Гуам майже вдвічі менший за Київ, але там військові США досі не збудували навіть ангари під THAAD

35414
Пускова THAAD, фото - US DoD
Пускова THAAD, фото - US DoD

З чого вкотре виникає питання про те, як американці тоді взагалі збираються воювати проти Китаю

Окреслена в заголовку цієї публікації постановка питання може виглядати вкрай абсурдною. Бо й справді, як так, що армія США досі не має інфраструктури під розгорнуту на острові Гуам батарею протиракетного комплексу THAAD. Ну й окреме питання в тому, що досі нема призначеного командувача для системи протиракетної оборони цього острова, який має стратегічне значення як база авіації та флоту США в Тихоокеанському регіоні в разі великої війни проти Китаю.

Але це справді так є, і про це в своїй публікації пише американський профільний портал Task&Purpose. Картина виглядає наступним чином.

Читайте також: Чи дійсно рашисти почали встановлювати у "шахеди" штучний інтелект чи це маячня і про що тоді йде мова

Згадана вище батарея комплексу THAAD є наразі єдиним засобом протиракетної оборони, який прикриває острів Гуам. При цьому, що характерно, американська армія досі не збудувала необхідну інфраструктуру для розгортання цього комплексу. Через що, наприклад, в разі тайфунів або інших атмосферних катаклізмів армія США вимушена послуговуватись ангарами своїх колег із морської піхоти.

Ось ця проблема з інфраструктурою і так виглядає просто граничною організаційною проблемою. Але насправді є куди гірше – так як досі не призначено командувача майбутнього району протиракетної оборони на острові Гуам, то спорудження цієї системи по суті не просувається. Бо нема особи, яка за це відповідає.

Тим більш, що протягом останнього року плани Пентагону по розбудові системи ПРО на Гуамі звузились суттєво. Якщо раніше мова була про побудову 22 майданчики з інфраструктурою під системи різного типу загальним кошторисом близько 10 мільярдів доларів, то тепер передбачається збудувати лише 16 майданчиків.

Схема перспективного посилення протиракетної оборони острову Гуам, зображення від Missile Defense Agenсy

В даному випадку варто підкреслити, що острів Гуам займає площу всього 544 квадратні кілометри. І виходить, що на даний момент американські військові не демонструють достатньої організаційної спроможності навіть лише для того, щоб організувати "протиракетний щит" для стратегічно важливої території із площею майже удвічі меншою, аніж у Києва (839 квадратних кілометрів).

Із чого в свою чергу цілком логічно випливає питання про те, як американські військові взагалі збираються воювати проти Китаю. Якщо вони при цьому не можуть захистити стратегічно важливий острів.

Читайте також: Чому Rheinmetall пішов по вибухівку для снарядів взагалі до Індії, та як Європа та Україна можуть від цього виграти