xcounter
#

Як швидко можна адаптувати західну крилату ракету до радянського бомбардувальника Су-24М

3853
Як швидко можна адаптувати західну крилату ракету до радянського бомбардувальника Су-24М

І завдяки чому стало можливо скоротити терміни проведення таких робіт

Компанії MBDA вдалося у доволі стислі терміни адаптувати крилаті ракети Storm Shadow/SCALP на радянські літаки — таку інформацію в інтерв’ю виданню Challenges повідомив головний виконавчий директор компанії Ерік Беранже [Éric Béranger]. І з його слів виходить, що для того, щоб адаптувати ці ракети під Су-24М, фахівцям компанії знадобилося лише декілька тижнів.

Але Беранже вказує й такий цікавий нюанс — що за "звичайних" умов на таку роботу у компанії пішли б роки, але на ситуацію вплинуло те, що вони фактично отримали повний "карт-бланш" і могли абсолютно вільно робити вибір на користь того чи іншого рішення.

Читайте також: Чому для удару по корвету "Аскольд" обрали Storm Shadow, а не "Нептун", і про що це говорить
Крилата ракета Storm Shadow/SCALP-EG

Наприклад, як вже відомо, що для Storm Shadow, що для SCALP-EG у якості "вставки" були використані пілони від ударного літака Tornado. І можна обережно припустити, що це рішення стало результатом того, що MBDA могли вільно обирати спосіб інтеграції крилатих ракет під Су-24М.

І насправді декілька тижнів — це дійсно певним чином рекордні терміни, які дозволили швидше поставити ці ракети Україні та пустити їх у хід для знищення російських військових об’єктів у тимчасово окупованому Криму, а також кораблів і підводного човна.

Цікаво було б насправді дізнатися ось такий факт — а скільки всього часу пройшло зі старту робіт і до того моменту, коли ракети потрапили на озброєння ПС ЗСУ. І як довго тривав процес навчання наших пілотів, щоб вони могли використовувати ці ракети зі своїх Су-24М.

Бо, наприклад, раніше в MBDA Deutschland раніше розписалися, що для інтеграції ракет Taurus під ці ж бомбардувальники їм знадобиться шість місяців, причому лише два з них підуть на технічні процеси, і аж вдвічі більше часу — чотири місяці — навчити персонал. Водночас для F-16 терміни ще довші — від року до півтора.

Читайте також: У Міноборони вперше офіційно підтвердили використання ракет Storm Shadow в Україні