xcounter
#

Як РФ дійсно може модернізувати ракети для С-400 по ударах по землі і яка загроза

Пуск зентіної ракети з С-300/400
Пуск зентіної ракети з С-300/400
2626

Нова спеціальна ракета "земля-земля" до ЗРК С-400 у РФ нібито повинна мати потужнішу бойову частину, більшу дальність та точність

Після того, як у РФ розкрили, що ведуть роботи зі створення нібито нової спеціальної ракети "земля-земля" для зенітного ракетного комплексу С-400 необхідно розуміти наскільки це загрожує, а головне строк її появи в арсеналі ворога.

Наразі мова йде про випробування у вигляді експерименту та "перевірки можливості та доцільності". Тобто мова йде про початковий стан. Але поки все вказує на те, що це буде не нова ракета, а модернізація наявних, можливо - 48Н6, яка вже використовується ворогом для ударів по землі.

Читайте також: Армія США робить свої висновки з поля бою в Україні: на чому сконцентрувались американські військові

І роботи, якщо звісно вірити оголошеній інформації, йде за трьома напрямами: збільшення точності, потужності бойової частини та дальності.

С-400

Відносно збільшення точності, то справа у тому, що при радіокомандному наведенні який використовується у комплексі С-300 та С-400 ракета керується на дальність радіогоризонту. При стрільбі по висотній цілі це не становить жодної проблеми. Пряма радіовидимість до цілі, яка знаходиться на висоті 10 км складає понад 400 км. Але для цілі на висоті 10 метрів - всього 17 км без урахування рельєфу.

Водночас РФ запускає зенітні ракети на значно більші дальності, наприклад по Києву удар з С-400 ракетами 48Н6ДМ був завданий з відстані понад 200 км. У цьому випадку ракета скривається за радіогоризонтом приблизно на висоті 3 км після чого буде падати "кудись туди". Останнє якраз і є причиною чому ворог використовує С-300 та С-400 по ударах по містах, бо ціллю якраз і є "місто", а не конкретний об'єкт.

Й на жаль сценарій встановлення у ракету блоку супутникової навігації вбачається доволі реальним для того, щоб вирішити проблему "останньої милі". При цьому з підвищенням точності стає можливим "закидувати" ракету далі, бо для знищення аеродинамічних цілей для 48Н6ДМ декларується дальність до 250 км.

48Н6
48Н6

Враховуючи те, що у РФ порахували на скільки може бити перероблена під аналогічні цілі зенітна ракета 5В28 для ЗРК С-200 для ЗРК С-200, яка має ту саму дальність, можливо отримати й орієнтовну відповідь на питання щодо максимальної дальності 48Н6ДМ у версії "земля-земля" - 600 км.

Водночас цілком можливо, що конвертується не 48Н6ДМ, а старіші версії, наприклад базова 48Н6 має дальність по повітряній цілі у 150 км, або навіть про ще старішу 5В55 з параметром у 75 км.

У відео з випробувань також є кадр на якому видно координатну сітку для побудови траєкторії польоту з параметрами 40 км за висотою та 150 км за дальністю. Але зазвичай перші випробувальні пуски проводяться не на "максимум", більше того, він може бути обмежений розмірами полігону.

с-400 земля земля

Й поки питання дальності залишається відкритим, то щодо "посилення" бойової частини можливо зробити припущення, що її просто замінили з уламкової, яка призначена для знищення літальних апаратів, на осколково-фугасну аналогічної маси у 180 кг. А це також дозволяє уникнути ряду проблем у випадку зміни стартової ваги ракети та її центру мас.

Водночас такі роботи становлять для України додаткову небезпеку, бо у результаті РФ може отримати додаткову кількість балістичних ракет "земля-земля" перехоплення яких можливо лише спеціалізованими комплексами протиракетної оборони такими як Patriot PAC 3 та SAMP/T, кількість яких у ЗСУ не відповідає навіть поточним викликам.

Читайте також: Як "тиха" зброя "Інфозахисту" змусила росіян відмовитися від одного зі своїх безпілотників