xcounter
#

Армія США робить свої висновки з поля бою в Україні: на чому сконцентрувались американські військові

Один з епізодів тренувань армії США (всі фото: US DoD)
Один з епізодів тренувань армії США (всі фото: US DoD)
33142

У США не просто активно вивчають, а імплементують реальний досвід ЗСУ, при цьому роблячи доволі несподівані акценти

За океаном у США дуже ретельно вивчають досвід реального поля бою, часто просто шляхом перенесення тих самих умов на учбові полігони. І хоча цей процес триває постійно, але те, що зараз відбувається на фронтах в Україні змушує американську армію просто переосмислювати поточну реальність.

Видання Defense One поспілкувалось з головою національного учбового центру сухопутних військ США - Форт-Ірвін у Каліфорнії Кертісом Тейлером, який розповів про імплементацію досвіду ЗСУ у навчання американських військових. При цьому деякі висновки та акценти виявились доволі несподіваними.

Читайте також: Видовищні кадри знищення російських РСЗВ з "феєрверком" під пильним оком українського "ШАРКа" (відео)
навчання армії США

Хоча головна зміна парадигми - це звісно новий рівень бачення поля бою. При цьому мова йде не лише про дрони, а про радіоелектронну розвідку та супутникові знімки. Через це поняття "туману війни" просто зникає і зафіксувати ворога та відпрацювати по ньому артилерією стає умовою, яка змушує міняти підходи.

Й що цікаво, особливий акцент робиться якраз на фіксації ворожого радіовипромінювання. Й мова йде не лише про пошук штабів, а про фіксацію сигналів Bluetooth або Wi-Fi для чого сканери встановлюються на дрони. Тобто отримати інформації про точну позицію ворога стає можливим завдяки смартфону у кишені ворога.

Все це призвело до того, що зараз армія США під час таких навчань відпрацьовує мінімізацію радіовипромінювання. Наприклад, шляхом використання вузькоспрямованих антен та активного використання оптоволокна для передачі інформації.

Наступний пункт - норматив щодо згортання командного пункту за 30 хвилин. І хоча це може виглядати як доволі проста задача, але польовий штаб батальйону США виглядає приблизно наступним чином:

штаб армія сша

Тобто окрема ставка робиться на забезпеченні виживання системи управління, для чого окрема увага приділена маскуванню усіх характерних штабних машин під "звичайний" армійський транспорт. Та взагалі питанню маскування від дронів приділяється максимальна увага.

Наступний момент - симуляція потужного артилерійського вогню з розрахунку у декілька тисяч пострілів на одній ділянці за добу. А це вже призводить до того, що під час навчань відпрацьовується втрата від такого вогню до 40% підрозділу. Що своєю чергою створює виклики для відпрацювання евакуації з поля бою, шляхи якої також можуть бути відрізані.

навчання армії США

А це вже створює додаткову проблему з бойовим злагодженням, коли умовний взвод вийшов з поля бою, реорганізувався й повертається на передову, але потрапляє під командування іншої роти.

Тобто насправді виклики "прозорості поля бою" значно більші. І все це за рахунок використання дронів, зокрема й цивільних квадрокоптерів, які відповідають за 30-50% всього коригування вогню артилерії.

навчання армії США

Враховуючи важливість БПЛА, армія США відпрацьовує створення окремих підрозділів, які спеціалізуються виключно на використанні дронів. Тобто пряме слідування досвіду України зі створення рот "дронщиків". Це пояснюється тим, що концентрація досвідчених операторів БПЛА дозволяє підвищити ефективність їх застосування на противагу методу, коли всі дрони розподіляються між підрозділами.

А ще одним елементом стала протидія ворожій дезінформації. Як приклад наводиться кейс в якому ворог завдає артилерійський удар по місту, але оголошує, що це не він, у цьому випадку під час навчань прес-офіцер діставав та публікував дані з контрбатарейного радара.

Зазначимо, що ще у березні цього року армія США на цьому ж полігоні відпрацювала реальні умови війни 2-а бронетанкова бригада Spartan Brigade 3-ої піхотної дивізії армії США. В цих навчаннях було майже все, що відбувається зараз на Півдні України - бої у траншеях, нищівний артилерійський вогонь та відсутність авіації.

Читайте також: Зенітники розповіли як Gepard полює на Shahed-и та розкрили чому він дійсно ефективний проти дронів