xcounter
#

Як піхота США готується воювати проти РФ: бронекулак, бої у траншеях, прив'язні дрони та нищівний артилерійський вогонь

БМП M2A4 Bradley​ 2-ої бронетанкової бригади (фото: US DoD)
БМП M2A4 Bradley​ 2-ої бронетанкової бригади (фото: US DoD)
10940

Сценарій навчань, умови та тактика, які відпрацьовує армія США - переосмислення досвіду ЗСУ з вкрай цікавими висновками

Наприкінці лютого бойова група 2-ої бронетанкової бригади Spartan Brigade 3-ої піхотної дивізії армії США провела багатоденне тренування у межах підготовки до ротації у Європі, яка має відбутися у середні літа. І армія США завжди цікава тим, що доволі гнучко змінює підготовку своїх бійців під умови нового театру військових дій та противника, озираючись на досвід інших армій та роблячи свої висновки.

Ці навчання, які доволі детально висвітлило відомче армійське видання Stars and Stripes, проходили на полігоні Форт-Ірвін у Каліфорнії та за легендою просто не мали жодного іншого трактування, окрім підготовки до бою з РФ. За ним ворожа армія країни Доновія вдерлась в Атропію, союзницю США, розв'язавши повномасштабну війну. Задачею бригаду було поповнити запаси змотаної у боях атропійської бригади та за дев'ять днів витіснити ворога із захопленої території.

Читайте також: ПВК "Вагнер" нагадує більше армію німців 18 сторіччя аніж "штрафбат", і певні паралелі справді є

2-а бронетанкова бригада Spartan Brigade
Бійці 2-ої бронетанкової бригада Spartan Brigade на навчаннях (фото: US DoD)

У навчаннях бойовій групі 2-ої бронетанкової бригади Spartan Brigade протистояв 11-й бронетанковий кавалерійський полк Blackhorse Regiment, який попри назву є важкою бригадною бойовою групою та базується у Форті-Ірвін, завдяки чому симулювався фактор того, що для однієї сторони місцевість та її умови знайомі значно кращі.

Новим аспектом навчання стали бої у траншеях, з якими американські військові у бою, напевно, востаннє масово зустрілись у ледь не у Другій світовій. Також "противник" використовував "безжальний" артилерійський вогонь та рої дешевих дронів-камікадзе, а також активно ставив завади комплексами РЕБ, пригнічуючи зв'язок. Також, з огляду на опис навчань, сторони не використовували авіацію, що також є симуляцією обмеженого використання авіаційних засобів ураження в Україні та вкрай незвичним для армії США сценарієм.

Зокрема будь-яке скупчення накривалось артилерійським вогнем, тому у перші дні Spartan Brigade зробила ставку на контрбатарейну боротьбу, провівши її таким чином, що коли Blackhorse Regiment починали працювати артилерією, вони втрачали по одній-дві артилерійській системі. Це змусило командування "противника" зменшити інтенсивність свого вогню, що прямо вплинуло на хід бойових дій.

САУ M109A6 Paladin
На навчаннях максимальну увагу було приділено артилерії (фото: US DoD)

Після нівелювання цієї переваги "противника", у хід пішло вже технічна перевага Spartan Brigade, яка прибула на навчання маючі 87 нових танків Abrams M1A2 SEPv3, 125 БМП M2A4 Bradley та 18 САУ M109A7 Paladin, тобто з найновішими версіями основних бойових платформ об'єднаних у єдиний інформаційний контур управління. Більше того, для забезпечення точності артилерійського вогню бойова група мала 13 M7A4 BFIST - Bradley Fire Support Team Vehicle. Зазначимо, що США у лютому оголосили про передачу М7 Bradley BFIST до України.

Також на фото з навчань були помічені й інші доволі цікаві ідеї, які були використані для більшої інформаційної обізнаності. Наприклад, використання "прив'язаних" квадрокоптерів, які були встановлені на Bradley. Такі дрони були розроблені у ході Enhanced Ground Reconnaissance Initiative для забезпечення розвідки в умовах активного застосуванням противником РЕБ.

Enhanced Ground Reconnaissance Initiative
Дрон Enhanced Ground Reconnaissance (фото: Stars and Stripes)

Але навіть маючи технологічну, а Spartan Brigade вважається найбільш сучасною у всій армії США, все одно були вимушені піхотними підрозділами "зачищати" траншеї, які повторювали ті, що зараз риє армія РФ в Україні. Ці бої перетворились, як пише видання, на "поножів'я", мінометний вогонь нищив піхотні групи, які йшли на штурм, а для розчищення підходів ще необхідно було здійснити дистанційне розмінування.

Дистанційне розмінування та окопи під час навчань (фото: US DoD та Stars and Stripes)

За дев'ять днів навчань, з яких перших два характеризуються "найважчими", коли було необхідно збити атакувальні дії "противника", підрозділи 2-а бронетанкової бригади змогли умовно просунутись вперед на 150 км. А підсумком можливо вважати слова сержанта Уільяма Хадера, передового навідника 2-ої бригади, який пройшов Афганістан - "це війна з великими втратами, це абсолютно інший бій".

Надалі Spartan Brigade здійснить ще декілька циклів підготовки, включно з тренуванням для дій в умовах саме європейського театру військових дій та літом відправиться на 9-місячну ротацію.

Читайте також: Перші МіГ-29 від Словаччини не просто в Україні, вони уже виконують бойові завдання - ЗМІ