xcounter
#

Новий пакет допомоги від США на 460 млн зі спеціальними Bradley ​вогневої підтримки, який у самих США вкрай обмежена кількість

Bradley M7 Fire Support Team Vehicle (фото: DoD US)
Bradley M7 Fire Support Team Vehicle (фото: DoD US)
6757

У "боєприпасний" пакет допомоги потрапили вкрай специфічні М7 ​Bradley ​BFIST, які призначені для ведення далекобійного високоточного вогню

Ще поки офіційно детально не розкритий пакет допомоги США, який президентом США Джо Байден оголосив під час візиту до Києва, буде містити озброєння на 0,5 млрд доларів.

Попри те, що Білий дім або Пентагон не опублікували точний перелік, одразу декілька джерел повідомляють однакову номенклатуру озброєння та військової техніки. Зокрема кореспондентка Bloomberg повідомила, що пакет розміром у 460 млн доларів складається зі значної частини боєприпасів, Bradley, радарів повітряного огляду та ПТРК Javelin.

Читайте також: Винищувачі Tornado та штурмовки AMX Ghibli від Італії для України - наскільки це реально взагалі

Значно точніший й повніший перелік зі вказанням кількості опублікував журналіст "Голосу Америки". У ньому зазначена й кількість певних видів озброєння. Зокрема мова йде про додаткові чотири Bradley у версії Fire Support Team, чотири РЛС, 2000 протитанкових ракет, а також різноманітні боєприпаси у калібрі 120- та 155-мм, а також ракети для HIMARS.

На момент публікації офіційні джерела зберігають мовчання відносно переліку озброєння, тому не виключено, що він може змінитися.

Цей пакет можливо б було назвати "боєприпасним", якби не наявність у ньому Bradley Fire Support Team Vehicle, яка має окремий індекс М7 та скорочену назву BFIST. І по суті це не бойова машина піхоти, а машина наведення високоточного озброєння та розвідки. Більше того, це доволі рідкісна навіть для армії США у порівнянні з усіма іншими версіями Bradley. Зокрема існує інформація, що їх всього було випущено лише 55 одиниць.

Bradley M7 Fire Support Team Vehicle
Bradley M7 Fire Support Team Vehicle (фото: BAE Systems)

М7 Bradley BFIST була створена у 90-х роках на базі M2A2 Bradley ODS і має цілий ряд особливостей. Зокрема на ній немає ПТРК TOW, а замість неї встановлено лазерний дальномір-підсвітлювач та система виявлення цілей, яка дозволяє працювати на відстані у 20 км. Одразу зазначимо, що це інструментальна дальність, бо пряма видимість на місцевості частіше буває меншою.

Також машина оснащена системою позиціювання на основі супутникової навігації та інерціальної системи й разом із лазерним далекоміром це дозволяє максимально точно визначати координаті цілі та передавати їх для ураження артилерією. М7 Bradley BFIST також може підсвічувати цілі для ударів боєприпасами з лазерною системою наведення.

Тобто головна задача цієї машини - саме наведення артилерії безпосередньо у бойових порядках, а не транспортування бійців та їх вогнева підтримка.

Можливості закладені у М7 Bradley BFIST, яку почали постачати до збройних сил США з 2000 року, були втілені у сучаснішій версії БМП M3A3 Bradley, які мають аналогічні можливості "у базі". Водночас Україні передається саме M2A2 Bradley ODS без командирської панорами й тому передача BFIST має доволі велике значення.

Читайте також: Abrams для ЗСУ можуть бути швидше ніж оголошувалось: рішення щодо конкретної програми допомоги ще не прийнято