xcounter
#

Індія навчилась сама робити запчастини до МіГ-29 та Мі-17, але є один нюанс

10218
Індійський МіГ-29, ілюстративне фото з відкритих джерел
Індійський МіГ-29, ілюстративне фото з відкритих джерел

Комплектуючі, які вдалось замістити, навряд чи відносяться до найбільш важливих в авіатехніці

Військово-повітряні сили Індії змогли імпортозамістити 3 тисячі найменувань комплектуючих до авіатехніки радянського та російського виробництва, зокрема винищувачів МіГ-29 та вертольотів Мі-17. Стимулом до таких робіт стали санкції Заходу, які ускладнили для Індії поставку необхідних запчастин із Росії.

При цьому індійські військові стверджують, що перехід на комплектуючі до авіатехніки власного виробництва допоміг їм зекономити 160 мільйонів індійських рупій в період з січня 2022 року по липень 2023 року. Про це йдеться в публікації видання The Tribune.

Читайте також: IRIS-T SLM зараз коштує 600 мільйонів євро, а чекати на поставку 3 роки
Мі-17 ВПС Індії, ілюстративне фото з відкритих джерел

Індійські військові також стверджують, що отримана сума економії в 160 мільйонів рупій або ж еквівалент 10 мільйонів доларів завдяки імпортозаміщенню комплектуючих – це лише "первинна економія", більш масштабний результат проявить себе дещо пізніше.

При цьому індійські комплектуючі виявились за якістю не гірші, аніж імпортні, відповідно, на характеристики тих же МіГ-29 та Мі-17 в строю індійських ВПС це не вплинуло ніяк.

Мі-17 ВПС Індії, ілюстративне фото з відкритих джерел

Водночас, військові Індії при цьому визнають, що проведене імпортозаміщення має скоріше поверховий характер саме в плані номенклатури запчастин.

Бо, мовляв, якщо війна РФ проти України затягнеться, то індійському ВПК доведеться працювати над глибшим імпортозаміщенням комплектуючих до авіатехніки, що буде значно складнішим завданням.

За даними довідника The Military Balance 2023, ВПС Індії мають в своєму розпорядженні зокрема 61 літак МіГ-29 усіх модифікацій та майже 200 гелікоптерів Мі-17 усіх модифікацій.

Раніше Defense Express писав про те, що Індія хоче перебрати свої Т-72, але схоже, що обійдуться без "Уралвагонзаводу". Також ми розповідали на прикладі тої ж Індії про те, чи можна переробити МіГ-29 під балістичну ракету, і скільки часу треба.

Читайте також: Чи можна купити в США крилаті ракети на понад 300 км, якщо є хоч півмільярда доларів