Міністерство оборони Республіки Китай (Тайвань) підтвердило факт укладення угоди із США на поставку неназваного типу ракет "повітря-поверхня" для багатоцільових літаків, вартість поставки при цьому складає 17,2 мільярди тайванських доларів або ж 547 мільйонів доларів США.
Місцем реалізації контракту вказано тайванський район Тайдун, де розміщена база 7-го винищувального авіаполку ВПС Республіки Китай, озброєного багатоцільовими літаками F-16V. Ця обставина разом з іншими дає підстави припускати, що в цій історії мова саме про далекобійні крилаті ракети AGM-158 JASSM, хоча оборонне відомство Тайваню підтверджувати не поспішає. Про це йдеться в публікації польського порталу Defence24.
Читайте також: Мало хто знає, але Ізраїль має балістичні ракети середньої дальності, по базі яких ледь не влучив ХАМАС
Цікаво, що перші повідомлення про укладення контракту між Тайванем і США про поставку далекобійних ракет з’явились ще в середині листопада 2023 року. Водночас, на даний момент відомо лише про одну деталь цієї угоди – поставка усіх замовлених ракет розрахована аж до 2032 року.
Цікаво, що вперше запит на купівлю ракет AGM-158 Республіка Китай подала до США ще в 2022 році, однак тоді американська сторона ніяким чином на запит не відреагувала.
Також цікавим є і те, що в тайванській пресі обговорювалась можливість купівлі двох варіантів цієї ракети - AGM-158 JASSM з дальністю пуску до 370 кілометрів та AGM-158 JASSM ER з дальністю пуску до 1000 кілометрів.

Автори Defence24 відзначають, що тайванцям AGM-158 потрібна скоріше як доповнення до арсеналу стримування Китаю, до складу якого входять як і власні крилаті ракети Yun Feng и Hsiung Feng-IIE, так і американські AGM-84 SLAM-ER. Але якщо Тайвань отримає JASSM, то це дозволить збільшити глибину для превентивних ударів по силам вторгнення НВАК в разі, якщо Пекін таки наважиться на "велику війну".
Наведене вище можна вважати відповіддю на питання, наскільки просто купити в США далекобійні крилаті ракети, навіть якщо є мінімум півмільярда "вільних" доларів.

Читайте також: Розкрито дані, через яку проблему у США у жовтні провалили випробування гіперзвукової системи LRHW