Індія, яка десятиріччями займала місце одного з найбільших у світі імпортерів озброєння, зараз намагається переломити ситуацію та експортувати вже своє озброєння. А одним із потенційних великих клієнтів називають Марокко, якому начебто запропонували закупити та локалізувати у себе танки Arjun.
Саме таку інформацію розповсюдив профільний Defense Arabic, зазначивши, що мова про це йшла під час урядової зустрічі яка днями відбулась у Рабаті. З боку Defense Express зазначимо, що звісно між обговоренням пропозиції та реальними твердими контрактами величезна прірва, але такі плани Делі можна назвати дійсно амбіційними.
Читайте також: На додачу до санітарних машин на базі "Новатор-2" Нацгвардія отримає й командно-штабні, і це теж важлива новина
Cправа в тому, що основою танкового парку Марокко є понад 220 американських Abrams M1A1SA, до них можливо додати близько 320 M60A1 Patton, ще півсотні китайських Type-90-II (MBT-2000) та певну кількість (може близько 50) танків Т-72, які залишились після їх потенційної передачі за гроші США через Чехію до України.
І якщо марокканська армія захоче посилювати свої танкові підрозділи, то логічно буде дивитися на вже знайомі Abrams, а також, можливо, на китайські VT-4. При цьому індійський Arjun, який справедливо отримав звання проблемного довгобуду. Бо розробляти його почали ще у 70-80-х, а у серію він пішов у 2000 році. Перша партія зі 124 машин була завершена у 2012 році роками, але самі машини вже встигли застаріти та простоювали через брак запасних частин.
У 2010-х роках почалась модернізація машини, яка зрештою й отримала спочатку індекс Arjun Mk II, а потім Mk 1A, перший зразок якого потрапив у війська у лютому 2021 року. При цьому замовлення на 118 таких машин обійшлось у 1,2 млрд доларів, що тоді наївно вважалось дуже завищеним показником по 10 млн доларів за один танк. А те, що Leopard 2A8 через пару років отримає цінник у понад 30 млн доларів мало хто міг передбачити.
Але в лютому цього року з'явилась інформація, що в Індії чергові проблеми з Arjun. На цей раз, бо Німеччина прострочила виробництво двигунів MTU MB 838 Ka-501 V10, які у ньому використовуються. Але Індія має проєкт власного двигуна Datran 1500, який планує виробляти серійно вже через кілька років.
Більше того індійська оборонна промисловість вже має реальний успіх у Марокко. Ще у вересні цього року індійська TATA підписала тверду угоду на продаж 150 бронетранспортерів WhAP 8x8, які також відома як Kestrel, з локалізованим виробництвом. І тому може бути доволі необачним відкидати варіант того, що Марокко взагалі не буде приглядатися до індійських танків.
І варто нагадати, що Делі вже має доволі вагомі успіхи. Наприклад, два контракти із Вірменією: на колісні 155-мм САУ ATAGS та на зенітні ракетні комплекси середньої дальності Akash. А також про заходження на дуже специфічний ринок ударних вертольотів, зокрема, LCH Prachand для Нігерії.
Читайте також: Міноборони України на пряму замовило у Rheinmetall заряди для боєприпасів за 9 млн євро та дуже коротким строком виконання