xcounter
#

Дрон-камікадзе вдарив по нафтопереробному заводу РФ поблизу кордону України: модернізований PD-2 чи таємничий Phoenix Ghost (відео)

Дрон-камікадзе вдарив по нафтопереробному заводу РФ поблизу кордону України: модернізований PD-2 чи таємничий Phoenix Ghost (відео)
167557

Новошахтинський нафтопереробний завод був уражений дроном камікадзе

У російському місті Новошахтинськ у Ростовській області під удар потрапив нафтопереробний завод, в результаті чого розпочалась масштабна пожежа.

Удар, з огляду на відео, яке шириться мережею став дрон-камікадзе, який спікірував точно на ректифікаційну колону - критично вибухонебезпечну частину підприємства.

Читайте також: Як ЗСУ перетворили базу армії РФ на філіал пекла: повне відео від рашиста з Хрустального

У відео від працівників заводу на Ростовщині чудово все:

- Ето безпілотнік... хі-хі-хі.

- Ето ж не украінській?

- Та не канєчно.

- Пікірует что лі?

- лаються російською

Новошахтинський нафтопереробний завод
Новошахтинський нафтопереробний завод, створений на початку 2000-х років, найбільший з новостворених у РФ

Водночас вкрай цікаво те, а чим саме був уражений російський нафтопереробний завод, який знаходиться у понад 150 км від лінії фронту. Дрон побудований по двобалковій схемі з розвиненим хвостовим оперенням. За такою схемою у розпорядженні ЗСУ є три дрони, які знаходяться у ЗСУ: Bayraktar TB2, PD-1 (PD-2), а також ACS-3 (Raybird-3).

НПЗ новошахтинський дрон
Порівняння дронів за двобалковою схемою у ЗСУ

З огляду на візуальне порівняння вище, то можливо звернути увагу на переднє шасі дрона. Тобто це не Bayraktar TB2 (використання якого у якості камікадзе було б абсолютно алогічним) та не ACS-3, який до того ж має тягнучий гвинт.

Залишається варіант з PD-1 або PD-2, які візуально доволі схожі. Цей український дрон найбільш нагадує той, який уразив нафтопереробний завод. Але хвостове оперення дрона з відео виглядає більш розвиненим, воно H-подібне. Кромка крила має прямий профіль по передньому краю і воно коротше, окрім того, немає характерних вінглетів на кінцівках крила.

Згодом у компанії Ukrspecsystems, яка є розробником та виробником PD-1 та PD-2 підтвердили, що це не його дрон. А також зазначили, що використовувати їх вироби у якості дрону-камікадзе - недоцільно, вони приносять значно більше користі під час розвідки та коригування вогню.

З огляду на все, можливо зробити вкрай обережне припущення, що на відео потрапив таємний Phenix Ghost. Але і його доступний опис не співпадає з тим, що можливо побачити на відео. Також треба враховувати, що двобалочна система для БПЛА є доволі поширеною. Як і шасі, яке не прибирається, штовхаючий гвинт та Н-подібне хвостове оперення. Зокрема воно зустрічається у китайському цивільному дроні Mugin-5 PRO. Але до таких цивільних систем залишаються питання щодо дальності та захищенності керування.

Mugin-5 PRO
Mugin-5 PRO

Але про існування жодного серійного дрона-камікадзе побудованого за цією схемою - невідомо. Тому залишається варіант, що у справу було пущено баражуючий боєприпас, який був створений в Україні вже після 24 лютого під конкретні задачі атаки саме таких об'єктів.

Читайте також: Стало відомо, яку техніку рашистів ЗСУ знищили на острові Зміїний