Один з двох БДШК, що були спущені на воду в восени 2018 року, днями завершив доковий ремонт на ВСП Судноверф "Україна" (підрозділ ДП "Одеський порт").
"15 липня 2021 року з доку №2 відокремленого структурного підрозділу підприємства спустили на воду цілу флотилію суден", - повідомила прес-служба ДП "Одеський порт".
Читайте також: Десантно-штурмові катери "Кентавр-ЛК" для ЗСУ: міфи, реальність та можливе майбутнє
Одним з відремонтованих суден у переліку числиться й десантний катер проєкту 58503 (ймовірно, L451 БДШК-01 "Малин").
Нагадаємо, флагманський "Кентавр-ЛК" був закладений наприкінці 2016 року на ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" й спущений на воду 14 вересня 2018. У листопаді того ж року він, разом з майбутнім L452 "Станіслав", прибули до Одеси для продовження випробувань, які й досі тривають, оскільки побудовані судна перебувають в процесі узгодження ТТХ катерів з технічним завданням на їхню розробку.
На початку липня 2021 року, Державне бюро розслідувань на прес-брифінгу повідомило про підозру колишнім посадовим особам Міністерства оборони України та ПрАТ "Кузня на Рибальському" у зв'язку з постачанням до Збройних Сил України військової техніки низької якості.
За даними ДБР начебто встановлено, що голова правління приватного суднобудівного підприємства підбурив заступника Міністра оборони України укласти державний контракт саме з "Кузня на Рибальському".
Своєю чергою, на приватному підприємстві є власне бачення ситуації.
"Ці катери - пілотні проєкти, тому зміни до тактико-технічного завдання на їх виготовлення є природними й неминучими. Їх визначає замовник, в цьому випадку міністерство оборони, а завод - зобов'язаний враховувати. І, відповідно, невідповідності ТТХ катерів технічному завданню на цю розробку.", - йдеться у заяві "Кузні на Рибальському" з приводу звинувачень з боку ДБР.
7 липня 2021 року, Печерський суд міста Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення застави у сумі понад 443 млн гривень голові правління ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" Валерію Шандрі у справі щодо продажу для ЗСУ неякісної військової техніки.
Варто додати, що наразі продовжується будівництво третього катера "Кентавр-ЛК", яке почалося ще на початку 2019 року, але було тимчасово призупинене у зв'язку з пандемією.
Читайте також: Новий перевізник бронетехніки для ВМСУ: ДПЦК представив катер, що може замінити "Сватове"