У середу, 7 липня 2021 року, Печерський суд міста Києва обрав запобіжний захід другому підозрюваному у справі щодо продажу для ЗСУ неякісної військової техніки.
Після розгляду клопотання слідчих, суддя вирішив задовільнити його у повному обсязі, обравши голові правління ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" Валерію Шандрі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення застави у сумі понад 443 млн гривень.
Читайте також: Десантно-штурмові катери "Кентавр-ЛК" для ЗСУ: міфи, реальність та можливе майбутнє
Нагадаємо, мова йде про звинувачення в рамках у кримінальної справи, яка розслідується ДБР, кільком колишнім посадовим особам Міністерства оборони України та очільнику ПрАТ "Кузня на Рибальському", яка має відношення до проекту українських броньованих десантно-штурмових катерів проєкту 58503 (шифр "Кентавр-ЛК"). ДШК спроектовані та побудовані київським приватним підприємством з погодження оборонного відомства.
Як нещодавно повідомили представники Державного бюро розслідувань, начебто встановлено, що "голова правління ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" підбурив заступника Міністра оборони України укласти державний контракт саме з його підприємством".
Своєю чергою, високопосадовець Міноборони, перевищивши свої повноваження, дав вказівку підлеглим йому директорам Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ на безперешкодне укладення державного контракту щодо будівництва катерів саме з вказаним приватним підприємством.
Цими діями, на думку слідчих, Державі було завдано збитків на суму понад 443 млн гривень.
Варто додати, що наразі два перших десантних катери - БДШК-02 "Станіслав" L450 та БДШК-01 "Малин" L451 все ще проходять випробування та доопрацювання на Чорному морі. Крім того, в стадії завершення будівництва знаходиться третій ДШК.
Читайте також: Вісім ракетних катерів за ціною корвета: чи варто приймати пропозицію Великобританії