Армія США заявляє, що випробувала прототип безпілотного варіанту ракетної системи M142 або HIMARS , здатного до певного ступеня автономної роботи – це так звана Автономна багатодоменна пускова установка (Autonomous Multi-Domain Launcher, або AML).
Крім того, прес-служба відомства нещодавно опублікувала вишукану комп'ютерну відеопрезентацію, на якій AML разом зі стандартною ракетною системою HIMARS виконують завдання по знищенню ворожого військового корабля та наземного зенітно-ракетного комплексу після перекидання на острів вантажним літаком типу С-130. Це відео також презентує нову інформацію стосовно планів Армії США на перспективну високоточну керовану ракету Precision Strike Missile (PrSM) від Lockheed Martin.
Читайте також: Дальність ракети PrSM хочуть збільшити до 1000 км: це вдвічі більше, ніж планувалося раніше
За даними видання TheDrive, нещодавнє випробування прототипу AML, яке відбулося 16 червня ц.р., було зосереджено на демонстрації цієї загальної концепції операцій. При цьому американські військові особливу увагу приділяли майбутнім операціям у Тихоокеанському регіоні.
В ході макетної місії, якою керував особовий склад 18-ї польової артилерійської бригади, безпілотна пускова установка була перенесена на кілька симульованих "островів" у Форт Сілл в штаті Оклахома. 18-а польова артилерійська бригада, що базується у Форт-Брегг у Північній Кароліні, є частиною XVIII повітряно-десантного корпусу, до складу якого також входить 82-а повітряно-десантна дивізія і якій, серед іншого, призначено бути готовою швидко реагувати на непередбачені ситуації у всьому світі.
Сценарій, зокрема, передбачав імітацію запуску декількох високоточних ударних ракет (PrSM), зброї, яка ще перебуває в розробці, по цілях, що розташовані на відстані понад 310 миль (500 кілометрів). Автономна багатодоменна пускова установка AML також вражала макетні цілі, що були розташовані на меншій відстані за допомогою ракет невизначеного типу. Сучасна пускова установка HIMARS може стріляти 227-мм ракетами з точним наведенням, а також балістичною ракетою малої дальності ATACMS, і, як планується, зможе запускати PrSM в майбутньому.
Відеопрезентація, яку Армія США оприлюднила разом із розкриттям сценарію реально проведеного випробування, демонструє пару військово-транспортних літаків C-130, один зі стандартним мобільним ракетним комплексом HIMARS, а інший - з AML, що приземляються на злітну смугу та розвантажують пускові установки.
Потім дві машини займають вогневі позиції і HIMARS вражає в морі російський крейсер класу "Слава", а безпілотний AML наносить удар по батареї російського ракетного комплексу класу "земля-повітря" С-400. Потім дві пускові установки завантажуються назад на C-130 і вилітають з району, тоді як винищувачі F-16C Viper здійснюють проліт для подальшого нанесення ударів через створений ракетними системами пролом в обороні противника.
Швидке розгортання пілотованих ракет-носіїв HIMARS за допомогою літаків типу С-130, а також транспортних літаків ВПС США C-17A Globemaster III до передових позицій – це вже усталена тактика Армії США, а також Корпусу морської піхоти США (КМП). Зокрема в КМП це визначають, як виконання завдань зі швидкого проникнення ракетних систем HIMARS (англ. HIMARS Rapid Infiltration missions – HIRAIN).
Армія також досліджує, у співпраці з іншими видам ЗС США, те, як наземна артилерія та ракетні системи можуть допомогти нейтралізувати протиповітряну оборону противника та інші засоби забезпечення зони обмеження та заборони доступу і маневру (A2/AD) у майбутніх конфліктах.
Наприкінці відео дається огляд автономної багатодоменної пускової установки AML, який показує, що цей роботизований засіб здійснює навігацію за допомогою комбінації камер, датчиків LIDAR та GPS. В армії заявляють, що в даний час безпілотний транспортний засіб має дистанційне керування а також може автономно слідувати за низкою завчасно встановлених шляхових точок або працювати в режимі "слідуй за лідером", прив'язуючись до іншої машини, такої, як, наприклад, пілотована пускова установка HIMARS. Він може отримувати інформацію про націлювання та виконувати команди віддалено або безпосередньо через панель управління на борту автомобіля.
Раніше Defense Express вже писав про те, як російські С-400 "втрапили під удар" в ході того, як США вчилися використовувати психологічний тиск як зброю проти Кремля.
Читайте також: Як підвищити ефективність артилерії: WB Electronics представила в Києві систему TOPAZ