Представлена на "Зброя та Безпека – 2021" машина оснащена дизельним двигуном DEUTZ BF 4M 1013FC потужністю 190,5 кінських сил та автоматичною трансмісією Allison 1000. Силова установка у поєднанні з трансмісією дозволяє розвивати максимальну швидкість руху по шосе до 110 км/годину, забезпечуючи при цьому запас ходу у 750 км.

Як говорять українські військові, що дотичні до експлуатації цієї техніки, наразі машини вже апробовані в різноманітних умовах як в літку, так і взимку і мають в активі проходження безперервних маршів в колонах на відстані до 1000 км, а також пересування місцевістю зі складним рельєфом в умовах бездоріжжя та осінньо-весняної непрохідності.
Читайте також: Oncilla підсилює українське військо: чергову партію бойових бронемашин передано замовнику

На машині встановлено дистанційно-керований бойовий модуль зі встановленим 12,7 мм кулеметом НСВТ, що призначений для боротьби з легкоброньованими цілями, стаціонарними вогневими точками, живою силою, а також для ураження низьковисотних та малошвідкістних повітряних цілей. Управління бойовим модулем здійснюється оператором зсередини бойової машини.

Модуль має оптичний та тепловізійний канали наведення, що дає змогу ефективно його використовувати, як вдень, так і вночі. Прилади наведення модулю дозволяють виявити людину на відстані у 1500 метрів вдень та 1000 метрів вночі та розпізнати на дальності до 750 м вдень та 200 м вночі.
Дальність виявлення цілі типу БТР становить 2000 м як вдень, так і вночі, розпізнавання забезпечується на відстанях у 1000 м вдень та 600 м вночі.

Інтерфейс системи управління має декілька зручних функцій, наприклад, режим "картинка в картинці", коли на ширококутний огляд накладається збільшене зображення, або оптичний канал поєднується з тепловим спектром. Це забезпечує швидке виявлення та розпізнавання цілі, а також оперативне її знищення, в разі потреби.

В турелі модуля використані не крокові двигуни, а сервоприводи, які мають у рази кращу "дискретність" керування та забезпечують швидше та легше керуваня модулем. А замість традиційної "чебурашки" чи ще більш архаїчних приводів наведення - "крутилок", для управління модуле та наведення кулемета використовується джойстик. Це дає змогу керувати бойовим модулем однією рукою.

Стандартне обладнання БТР ОНЦИЛА включає автоматичну систему підкачки шин, гідравлічний підсилювач керма, систему зв’язку та супутникову навігаційну систему, систему кондиціонування повітря з додатковою функцією обігріву, автоматичну систему пожежогасіння, фільтровентиляційну систему, лебідку.

Відвідувачи виставки Зброоя та Безпека 2021 відмічають як високу якість та культуру виконання машини, так і її ергономічні властивості. Раніше про це говорили і опитані Defense Express військові, які експлуатують машину.
Розробники говорять про те, що, завдяки великій вантажопідйомності та універсальності, БТР Oncilla має значний потенціал для подальшої модернізації. Зокрема, тут завіряють, що на базі БТР Oncilla можуть з легкістю виконати автомобіль РХБ розвідки, командирську машину управління, розвідувальний автомобіль або автомобіль патрулювання, самохідний протитанковий комплекс, медичний автомобіль, поліцейський автомобіль та інші спеціальні модифікації, що можуть знадобитись потенційному змовнику.

З БТР Oncilla можна ознайомитись на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та Безпека – 2021", що з 15 по 18 червня ц.р. проходить в Міжнародному виставковому центрі в Києві, на стенді 2-B63.

Читайте також: Oncilla: детальний огляд БТР 4х4, який збирають під Києвом (ексклюзивне відео)